Üniversite seçiminde ikinci öğretim nedir?

pcython

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar YKS 2021 açıklandı. Herkes tercihlerini düşünüyor. Ben Sakarya üniversitesinde bilgisayar mühendisliği düşünüyorum. İnternette sıralamalara bakarken üniversitenin yanında "IO" ve "ücretli" yazısını gördüm. Şimdi ikinci öğretim akşam yapılıyor. Ben bu üniversiteyi kazanırsam örgün eğitim yerine akşam mı öğrenim göreceğim. Bir de ücretli ne demek? Devlet üniversiteleri ücretsiz değil mi? Konu hakkında cahilliğime verin. Şimdiden teşekkürler...

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar YKS 2021 açıklandı. Herkes tercihlerini düşünüyor. Ben Sakarya üniversitesinde bilgisayar mühendisliği düşünüyorum. İnternette sıralamalara bakarken üniversitenin yanında "IO" ve "ücretli" yazısını gördüm. Şimdi ikinci öğretim akşam yapılıyor. Ben bu üniversiteyi kazanırsam örgün eğitim yerine akşam mı öğrenim göreceğim. Bir de ücretli ne demek? Devlet üniversiteleri ücretsiz değil mi? Konu hakkında cahilliğime verin. Şimdiden teşekkürler...

Bazı üniversitelerin akşam da ders vermesi. Devlet olabilir ama ikinci öğretim ücretliydi sanırım ya.

Tüm derslerinizi akşam alıyorsunuz. Akşam normal saatlerin dışında derse girdiğiniz için ücret isteyebiliyor bazı üniversiteler. Ücretsiz olan bölümlere ya da üniversitelere bakabilir ya da normal öğretimi seçebilirsiniz.

Eğer o üniversitenin %100 burslusunu kazanamadıysan ve o üniversite ye gitmek istiyorsan %75-%50-%25 burslu falan giriyorsun okul seni alıyor ama para ödüyorsun ya okuldan sonra çalışınca kesiyor ya da dönem veriyorsun.

Geri
Yukarı