Üniversite Sınav Sistemi Açıklandı (YÖKS)

Yeni sınav sistemi sizce nasıl ?

• Çorba Olmuş

Oy: 7 63,6%
  • Daha iyisi olabilirdi

Oy: 0 0,0%
  • Oyuncak gibi sistem değişiyor

Oy: 3 27,3%
  • Eğitim bakanı olsam ben daha iyisini yaparım

Oy: 0 0,0%
  • Fena değil

Oy: 1 9,1%

• Oy verenlerin toplamı
    11

Nomasko

Kilopat
Makaleler
6
Daha fazla  
Bu yeni gelen sistem üzerine ne düşünüyorsunuz?

Benim görüşüm;
Eğitim oyuncak değil ki zırt pırt değiştirilsin. Tam gelişmiş ülkelerde adamlar 200 bilemedin 250 yıllık eğitim sistemini kullanıyorlar biz ise sistemden sisteme koşuşturuyoruz. Ne yapacağımı şaşırdım ama tabii ki biz çalışmaya devam edeceğiz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bence yeni sistem çok güzel oldu. Ancak anlamadığım iki yer var.

1-) İlk sınavda Türkçe ve Temel Matematik sınavlarına gireceğiz. 180 puanı geçen adayları 2. oturuma öğleden sonra girebilecek denildi. Peki bu puanı o kadar kısa bir süre zarfında açıklayabilecekler mi? Yoksa 2. oturuma herkesi sokup puanlar açıklandıktan sonra geçerli yada geçersiz mi sayacaklar?

2-) 2. Oturumda ise Sayısal bölüm için; Matematik ve Fen Bilimleri(Fizik, Kimya, Biyoloji) sınavına gireceğimiz söylendi. Peki bu sınavdaki konular YGS konularını da kapsıyor mu? Yoksa 11. ve 12. sınıftaki konular mı geçerli olacak?

Cevaplarınızı bekliyorum.

yenisistem.jpg

Olay bu. Ben hala 2. oturumda o kadar dersi nasıl 4 teste yayacaklarını çözemedim. Sonumuz hayrola.

Eki Görüntüle 262966

Olay bu. Ben hala 2. oturumda o kadar dersi nasıl 4 teste yayacaklarını çözemedim. Sonumuz hayrola.
Nerden buldun bilmiyorum ama gerçekten güzel açıklama. Net yani.
İkinci oturumda haklısın. Alan soruları nasıl 40 soruya sıkışacak anlamış değilim. Umarım herkes için iyisi olur.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı