Üniversite sınavı kalkacak mı?

Onu da bir zahmet kendiniz ödeyiverin.

Herkesin şehir şehir dolaşıp sınava girecek maddi durumu mu var? Hayal dünyasında yaşamaya devam edin, üniversiteler kendi sınavlarını falan yapmayacak. Yapmamaları da daha iyi zaten. "Kendiniz ödeyiverin." diyor bir de, para ağaçta yetişiyor sanki.

Üniversite sınavlarını kaldırıp her üniversiteye kendi giriş sınavını yapma özgürlüğü verilirse çok güzel bir sistemimiz olur. Gelişmiş ülkelerin çoğunda bu şekilde zaten.

Türkiye'ye gelen uluslararası öğrenciler için zaten böyle bir sistem mevcut. Türk vatandaşları için de aynı sistemi uygulayabilirler aslında.

Seneye sınava gireceğim giderayak bunu da yapmazlar umarım.

2004'lülerin gazabı geliyor olur o zaman.

TEOG'dan LGS'ye bir gece içinde şimşek hızında geçiş.

Hukumette farkinda artik, Avrupa modeline ceviririz egitim sistemini. Sonucta Avrupa'yi 50 sene geriden takip ediyoruz.

Bu konuyla az önce birisiyle tartıştım arkadaş YKS sever galiba.

Modern olup çağa ayak uydurmak bir zorunluluktur en iyisi olmak için düşünmeli ve üretmeliyiz kusursuzluk yoktur ama iyi ve mükemmel kavramları olduğuna göre ülkemiz bu seviyeye gelebilir.

Özerk sınav sistemi nasıl işliyor gayet detaylı anlattım. Son olarak böyle davranmanızın nedeni belli YKS stresine veriyorum ve sizin gibi insanlara tepeden bakmıyorum.

Ayrıca, insanları şahsen eleştirme hakkınız var fikrim aptalca geldiyse size gelmiştir. Fikirler üstünden abartılara gidip savunduğunuz sistemin parçası olmanız zaten sizin gibilerin işidir.

Ben Bepanthen değil ama sizin gibi birisine kitap okumasını öneririm. Haklı çıkma sanatı, Savaş Sanatı, Kumarbaz gibi kitaplara bakabilirsiniz.
Merak etme, stresten yazdığım şeyler değil bunlar. Stresten yazmış olsam sana gerekçe sunmadan sadece "şu olmaz, bu olmaz" derim fakat ben sana gerekçelerini de sunuyorum. Bu ülkede dediğin şeylerin hiçbirisi işlemez; on yıl önce olsa işlerdi, yirmi yıl önce olsa işlerdi ama şu anda işlemez. Bu saatten sonra geri dönüşü yok ülkenin üniversitelerinin bulunduğu durumun, bu durumdan ben hoşnut falan da değilim zaten sadece güncel durumda bazı şeylerin yapılamayacağını düşünüyorum. Önümüzdeki sene sistem değişir mi diye sorarsan evet değişebilir, değişmez demiyorum ama üniversiteleri daha da kontrolde tutmaya çalışırken özerkleştireceklerini düşünmüyorum.

Merak etme, stresten yazdığım şeyler değil bunlar. Stresten yazmış olsam sana gerekçe sunmadan sadece "şu olmaz, bu olmaz" derim fakat ben sana gerekçelerini de sunuyorum. Bu ülkede dediğin şeylerin hiçbirisi işlemez; on yıl önce olsa işlerdi, yirmi yıl önce olsa işlerdi ama şu anda işlemez. Bu saatten sonra geri dönüşü yok ülkenin üniversitelerinin bulunduğu durumun, bu durumdan ben hoşnut falan da değilim zaten sadece güncel durumda bazı şeylerin yapılamayacağını düşünüyorum. Önümüzdeki sene sistem değişir mi diye sorarsan evet değişebilir, değişmez demiyorum ama üniversiteleri daha da kontrolde tutmaya çalışırken özerkleştireceklerini düşünmüyorum.

Ülkeye tabela üniversite pompalamanın bir faydası yok hocam anlatmaktan sıkıldım az ama kaliteli üniversite olsa en azından diploma sahiplerinin hakkı çiğnenmez.

Kusura bakmayın ama şöyle videoların olduğu bir ülke içinde kimse ama kaliteli bir üniversite eğitimi ve kaliteli mezundan bahsetmesin.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son olarak siyasi nedenlerden dolayı kontrol etme derdindeler.

Bence eğitim sistemimiz çok adaletsiz bu yılki LGS o kadar kolayki ben 2021 LGS'ye girdim aşırı zordu konular çok hızlı geçiliyor Avrupa'da 2 ay işlenen konu Türkiye'de 1 haftada geçiliyor sınav sistemi mantıklı ama adaletsiz.

Edit: Devlet okulu sınava düzgün hazırlayamıyor.

Ülkeye tabela üniversite pompalamanın bir faydası yok hocam anlatmaktan sıkıldım az ama kaliteli üniversite olsa en azından diploma sahiplerinin hakkı çiğnenmez.

Kusura bakmayın ama şöyle videoların olduğu bir ülke içinde kimse ama kaliteli bir üniversite eğitimi ve kaliteli mezundan bahsetmesin.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son olarak siyasi nedenlerden dolayı kontrol etme derdindeler.
Yok zaten bu konuda biz hemfikiriz, ben de her yere lise 5 olarak üniversite açmalarını savunmuyorum. Barajı kaldırmalarını da savunmuyorum zaten, bu video düpedüz rezalet bir video.

Geri
Yukarı