Üniversite sınavına 2 yıl kala PC toplamak mantıklı mı?

hoopperr

Hectopat
Bu sene 11.sınıf oluyorum, ve sınava 2 yıl kaldı. Sizce bu durumda PC toplamak mantıklı mı? Yoksa üniversiteye geçince laptop almak daha mı mantıklı olur? Artık yavaştan sınava çalışmam gerekiyor tavsiyeleriniz değerli.

Eğer kendine güveniyorsan al ben bugün HDD'yi sıfırladım bütün oyunlar gitti kendimi sınırlandırdığım halde böyle yaptım çünkü daha çok çalışmam lazım artı her gün sporuydu falan vaktim bile kalmıyor sadece sosyalde takılıyorum. Üniversiteyi bitirince tekrar yükleyeceğim ama öyle çok oynamam artık sana tavsiyem 11'de kesinlikle yapman gereken hatta vaktin varken TYT'yi bitir kesin yararını görürsün ben şu 3 ayda TYT ve AYT'ye çalışıyorum tabii önceden TYT çalıştım faydasını gördüm.
İleri de bu fiyatları ararsın. O yüzden imkanın varsa al.

Çok haklısın yaza bile düşmez bu fiyatlar aldığım PC hemen 450 600 TL kadar artmış.

Eğer kendine güveniyorsan al ben bugün HDD'yi sıfırladım bütün oyunlar gitti kendimi sınırlandırdığım halde böyle yaptım çünkü daha çok çalışmam lazım artı her gün sporuydu falan vaktim bile kalmıyor sadece sosyalde takılıyorum. Üniversiteyi bitirince tekrar yükleyeceğim ama öyle çok oynamam artık sana tavsiyem 11'de kesinlikle yapman gereken hatta vaktin varken TYT'yi bitir kesin yararını görürsün ben şu 3 ayda TYT ve AYT'ye çalışıyorum tabii önceden TYT çalıştım faydasını gördüm.

Çok haklısın yaza bile düşmez bu fiyatlar aldığım PC hemen 450 600 TL kadar artmış.
Maalesef ülkemizde birşeyleri almak her geçen gün zorlaşıyor. O yüzden imkan varsa alınmalı. 2 sene sonra ne olur bilinmez. Giriş seviyesi kulaklık,klavyeler bile 400 TL'ye yaklaşmış durumda. Orta seviye bir ekran kartı olan RX 570 bile 1200 TL'yi bulmuş durumda. İmkan varsa şuan "kaliteli" bileşenler alınmalı. Yani gidipte 500W dandik marka bir PSU alınacağına iyi bir markanın 600W +80 sertifikasına sahip bir PSU alınmalı. Çünkü ileride bunları yerine koymak çok daha zor olacak.

Kardeşim bence sen sen ol 11.sınıf olmuşsun gidipte bilgisayar alma çünkü çalışmanı çok kısıtlayacak kendimden biliyorum bak eğer ki kendine güveniyorsan ben bilgisayarıda derslerimede eşit bir şekilde çalışırım diyorsan tamamdır ama ben kendime güvenmiyorum oturursam başından kalkamam diyorsan kesinlikle alma sal kardeşim bilgisayarı üniversite sınavından sonra karşında büyük bir zaman olacak alırsın eline güzelinden laptobunu bakarsın dalgana fiyatlar konusunda yorum yapmıyorum.

Dostum bir gelecek istiyorsan almamanı tavsiye ederim. O bilgisayar seni derslerinden koparır çalışmanı engeller. Bazenleri bazı şeyşerden feragat etmek gerekiyor belli bir konuma gelmek için çünkü bu üniversite sınavı malum hayatını belirleyecek şakaya gelmez.

Bu soruyu sorduğunuza göre sınava sıkı çalışmak istiyorsunuz. Bilgisayar sizi en iyi ihtimalle engellemese bile bir köşede yatmış olacak. Bence mantıklı değil.

Sınav geçsin kafanız rahatladıktan sonra istediğinizi alırsınız. Hem daha güncel bir sistem almış olursunuz. Bu süreçte imkan olur da arada kenara para koyarsanız daha iyi bir sistem bile alabilirsiniz.

İyi bir derece için bayağı çalışmanız gerekiyor. Yaşım daha 15 ama kendi okulumdan ve yakınımdan biliyorum. Alsanız bile oynayamayacaksınız. E öyle olunca da ben bunu yatması için almadım diyeceksiniz. Şu an bana bile üniversite de sana bir daha mı pc alacağız diye pc almıyorlar. Almanızı önermem size engel olur.

Yeni konular

Geri
Yukarı