Üniversite sınavına hiç çalışmamak

cobret

Hectopat
İlkokuldan beri derslerden nefret ederim. Ders kitabı görmek bile midemi bulandırır. Sınav yaklaşıyor ne çalıştım ne de çalışasım var. Askere gidince teskere bırakmak istiyorum. Babam MSÜ sınavına gir, Harp Okuluna git subay ol diyor. Subay olmak kolay değil, sınavı zor çalışmak lazım. MSÜ'ye girecektim, boy-kilo tablosu tutmadı ama çok da gönüllü değildim. Subay olmak isterim ama onun için de derslerin iyi olması lazım. Bir İngilizcem iyi ama o da oyunlardan, filmlerden öğrendiğim İngilizce.

Ne istediğinizi anlayamadım ? Her şeyin kolay olmasını bekliyorsunuz sanırım fakat hayat o kadar kolay değil. İnsanlar gecesini gündüzüne katıyor, 1 sene aralıksız üniversite kazanmak için çalışıyor. Bu sene mezuna bırak yazın sınava çalışmaya başla.

Ne istediğinizi anlayamadım ? Her şeyin kolay olmasını bekliyorsunuz sanırım fakat hayat o kadar kolay değil. İnsanlar gecesini gündüzüne katıyor, 1 sene aralıksız üniversite kazanmak için çalışıyor. Bu sene mezuna bırak yazın sınava çalışmaya başla.
Tam olarak ne yapmamızı bekliyorsunuz? Çalışmanız lazım ki bir yere gelebilin.
Siz konuyu yanlış anlamışsınız ben üniversiteye gitmek istemiyorumki.
Askerliği iş olarak yapmak istiyorum.

Çalışmak derken neden bahsediyorsunuz? Ben ders çalışmaktan bahsediyorum. Ders çalışmam ama inşaatta amelelik bile yapabilirim ben.
Sorunun cevabını kendin vermişsin zaten. Okumak istemiyorum derslerden nefret ediyorum ama inşaatta çalışsam olur diyorsunuz o zaman onu yapın.

Yeni konular

Geri
Yukarı