Üniversite sınavına hiç çalışmamak

İlkokuldan beri derslerden nefret ederim. Ders kitabı görmek bile midemi bulandırır. Sınav yaklaşıyor ne çalıştım ne de çalışasım var. Askere gidince teskere bırakmak istiyorum. Babam MSÜ sınavına gir, Harp Okuluna git subay ol diyor. Subay olmak kolay değil, sınavı zor çalışmak lazım. MSÜ'ye girecektim, boy-kilo tablosu tutmadı ama çok da gönüllü değildim. Subay olmak isterim ama onun için de derslerin iyi olması lazım. Bir İngilizcem iyi ama o da oyunlardan, filmlerden öğrendiğim İngilizce.
Aynı bir zamanlardaki ben siniz, çalışmak istemiyor ama her şeyin yolunda gitmesini istiyorsunuz. Böyle bir dünya yok maalesef, sizin rakipleriniz sabah akşam ders kasan insanlar olacak... Beklemek yerine rahatınızdan fedakarlık edip karar vermek zorundasınız. Nasıl bir gelecek inşa edeceğinizin kilit noktası bu sınav, böyle forumda falan cevap aramak yerine oturun kendiniz yine kendiniz için en iyisini düşünün. Bak hala geçiyor zaman, tik tak tik tak 🕐...

Amacınız ne sizin? Hem ayranım dökülmesin hem yoğurdum ekşimesin.Öneri istiyorsunuz öneri verenleri de tersliyorsunuz. Derslerde nefret edip etmemeniz önemli değil hedeflediğiniz meslek için yapmanız gerekiyorsa yapmalısınız. Yapmazsanız da sizin kaybınız olur bizim değil. Eğer başka bir şey istiyorsanız ve ne istediğinizi biliyorsanız başkalarından öneri almanızın faydası yok.

Geri
Yukarı