Üniversite Sınavına Hiç Çalışmamak

Turk Kahvesi

Kilopat
Makaleler
2
Arkadaşlar sınav yaklaştı zaten çalışmıyordum şimdi de hiç düşünmüyorum :)
Aklımda hep seneye de hazırlanırım düşüncesi olduğu için hiç çalışmadım.

Tavsiyeleriniz nedir, sınavda ne yapayım, ama 1 tane paragraf kitabı bitirmişliğim var :)
Tavsiyelerinizi bekliyorum nasıl bir yol izlemeliyim?
Bu arada iyi bir yer kazanmadan tercih yapmayı düşünmüyorum.

Ben de hiç çalışmadım valla açıkçası. :D Ve ben de senin gibi mezuna kalıcam galiba. Bir yandan da içim ortalama bir yeri tuttur git hiç uğraşma diyor çok kararsızım.

Bana sorarsanız ciddi hedefleriniz varsa şu kalan 19 günü iyi değerlendirin. 19 gün 19 gündür, seneye bile gircek olsanız size çok büyük fayda sağlayacaktır. Ben şu anda öyle yapıyorum.

Bu zihniyeti tanıyorum :) hiçbir zaman üniversite sınavına çalışmayacaksın bak sana çok ciddi söylüyorum okumayacaksan hiç kasma kendini meslek öğren onu yap. Okuduk bir bok olmadı, devlet kadro açmıyor. :) Okul bittikten sonra KPSS atama puanı 92 ile kapattığı görünce yaptığın masrafa ve giden zamanına üzüleceksin. Böyle brifing bulamazsın uygula ve zaman kaybetme. Şuan sağlıkçılar bile atanamıyor gidip paralı asker oluyorlar.

Yapmak isteyeceğiniz bir iş bulmadığınız sürece, üniversite okumayın zaten. Sonra o okul zehir oluyor. İşe girseniz, her gün küfrede küfrede gidiyorsunuz, işini yaptığınız insanlar sizin tripli suratlarınızı çekmek zorunda kalıyor (sizden kastım siz değilsiniz, yanlış anlaşılmasın.) Önce hedefinize karar verin. Hedefiniz, üniversite gerektirmiyor da olabilir. Şu da ekstra bir tavsiye olsun; amacınız zengin olmak olmasın, iş yapmak olsun :) Yatlar, katlar, hanlar, hamamlar gibi bir zenginlik ölçütünüz yoksa, bir şekilde zengin olursunuz zaten. Amacınız, sevebileceğiniz bir işi yapmak olsun. Günümüz Türkiye'sinde sevdiği işi yapmak, imkansıza yakın ancak, en azından nefret etmeyeceğiniz bir işiniz olsun.

Bu zihniyeti tanıyorum :) hiçbir zaman üniversite sınavına çalışmayacaksın bak sana çok ciddi söylüyorum okumayacaksan hiç kasma kendini meslek öğren onu yap. Okuduk bir bok olmadı, devlet kadro açmıyor. :) Okul bittikten sonra KPSS atama puanı 92 ile kapattığı görünce yaptığın masrafa ve giden zamanına üzüleceksin. Böyle brifing bulamazsın uygula ve zaman kaybetme. Şuan sağlıkçılar bile atanamıyor gidip paralı asker oluyorlar.
Kulak verin arkadaşa. Bizden size abi tavsiyesi :)

Kesinlikle aynı durumdayız. Son sınıfın staj diye bir belası var ve insanı çok yoruyor. 09:00-19:30 arası staj yapıyorum, eve gelip ders çalışmak eziyet...

Yeni konular

Geri
Yukarı