Üniversite sınavında baraj puan kalktı!

Hükümet yalakası olan üniversite rektörlerine daha çok para akacak işte, olayın özeti bu. Eğitim sisteminin kalitesi, öğrenciler vs hiçbiri umurlarında değil. Tek düşündükleri şey "para", yıllardır bunu anlayamadınız mı? :D

Vakıf üniversitelerini doldurmak için yapılan bir hareket. Vakıf üniversitelerinin kontenjanları boş. Baba parasıyla iki kelimeyi bir araya getiremeyen insanlar mühendis vs. olacak. Sözde teknoloji geliştirip hayat kurtaracaklar. Yersen.

Sınav süresi uzatılmış. Zor bir sınavla karşılaşabiliriz. Şu dönemde paragraf tekrarı yapmalı, sorularda çok fazla ters köşe yapabilirler.

Arkadaşlar ben 2 yıl önce liseden mezun oldum ve zamanında 190 puan alarak (okul puanı ile 220) özel nedenlerden dolayı okuyamadım ve şu an çok fazla bilgi eksikliğim var bildiğim azcık bilgiyi bile unuttum diyebilirim.

Asıl soruma gelirsek şimdi askerliğimi uzatmak için YKS'ye girsem ve 100 küsür puan alsam bile açıktan 2 yıllık okuyabilir miyim? Yani 100 küsür puanlara bölümler olacak mı?

Çünkü mantıken baraj kalktıysa ve yine de üniversitelerin taban puanları (150) aynı kalacaksa bu olayın bir anlamı olmaz.

Daha ne kadar niteliksizleştirebilirler acaba? 0.5 net yapamayanın değil üniversite okumaya yaşamaya hakkı yoktur.
Bu kadar da gaza gelinmez ama. :D Amaç işsizlik oranını biraz daha düşürmek zaten hep yaptıkları halı altına süpürmekti iyice zıvanadan çıktılar aldıkları kararlara bak adamların.

Geri
Yukarı