Üniversite ve Bölüm Önerisi

XxToprakMamixX

Kilopat
Daha fazla  
TYT'de 376K, eşit ağırlıkta 366K ve sözelde 136K'ya girdim. Aklımda Kıbrıs Girne'de Havacılık Yönetimi okumak var ama kesin değil sadece bir fikir. Sizden öneri istiyorum EA da olabilir, sözel de fark etmez. Bu sırayla ne okumalıyım? Bilgisayarla aram çok iyidir küçüklüğümden beri az buçuk programcılıkta yaptım, tasarımcılıkta, YouTuber da oldum (30K abone), site de açtım. Kriterlerim şunlar:
  1. Üniversite bittikten sonra 5-10 yıl iş aratacak bir bölüm istemiyorum hemen üni. bitince aynı yıl içinde bir mesleğim olsun.
  2. Maaşı 3K TL civarı başlasın ileride artık zam vs. :)
  3. Hep genç kalmayacağız değil mi? Terfi şansı olursa güzel olur yaşlılığımda çok yormasın malum Avrupa ülkelerinde 6-7 saat iş 5000$ maaş iken bizde en az 12 saat işe karşılık 2-3K alırsan alıyorsun :)
Önerilerinizi bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Türkiye’de o sıralamayla bu yazdığın kriterlerin gerçekleşme ihtimali olan sadece iki seçeceğin var. Bunlar da deniz ve hava ulaştırmacılığı ile alakalı bölümler.

o zaman havacılık yönetimi düşünüyordum kıbrısta gitmeli miyim? Kıbrıs nasıldır?
Öncelikle, Kıbrıs biraz paraya dayalı bir yer. Özellikle özel okul ve üniversiteler. Bir de Kıbrıs’ta ki okullara iş alımlarında biraz daha farklı gözle bakıyorlar ama deniz ve hava (özellikle de hava) ulaştırmacılığıyla ilgili sökterlerde biraz işçi açığı olduğu için bu konuda da sıkıntı yaşayacağını düşünmüyorum.

Öncelikle, Kıbrıs biraz paraya dayalı bir yer. Özellikle özel okul ve üniversiteler. Bir de Kıbrıs’ta ki okullara iş alımlarında biraz daha farklı gözle bakıyorlar ama deniz ve hava (özellikle de hava) ulaştırmacılığıyla ilgili sökterlerde biraz işçi açığı olduğu için bu konuda da sıkıntı yaşayacağını düşünmüyorum.

peki devlet üniversitesinde fazla para sıkıntısı çeker miyim? Bir de Kıbrıs Üniversitesi Ösym sitesinde havacılık yönetimi olarak hiç gözükmüyor. Bu üniversite ücretli mi yoksa ücretsiz mi biliyor musun?

peki devlet üniversitesinde fazla para sıkıntısı çeker miyim? Bir de Kıbrıs Üniversitesi Ösym sitesinde havacılık yönetimi olarak hiç gözükmüyor. Bu üniversite ücretli mi yoksa ücretsiz mi biliyor musun?
O üniversite hakkında pek bir bilgim yok maalesef. Para konusu da gittiğin şehre, kaldığın yere, harcama durumuna yani kısacası tamamen senin tercihlerine bağlı.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı