Üniversite ve oyun için laptop önerisi

Jex Blake

Hectopat
Merhaba mühendislik bölümü ve oyun için laptop arıyorum. RDR2 Forza seviyesinde oyunları oynatabilecek seviyede olan, en az 4-5 yıl sorun çıkartmayacak laptop öneriniz var mı?
Bunu buldum iyi midir?
Bir de oyun oynarken monitörle daha iyi olacağı için şöyle bir setup mantıklı olur mu?

IMG_0684.png

Teşekkürler.

Merhaba mühendislik bölümü ve oyun için laptop arıyorum. RDR2 Forza seviyesinde oyunları oynatabilecek seviyede olan, en az 4-5 yıl sorun çıkartmayacak laptop öneriniz var mı?
Bunu buldum iyi midir?
Bir de oyun oynarken monitörle daha iyi olacağı için şöyle bir setup mantıklı olur mu?

Eki Görüntüle 2170001

Teşekkürler.
G870 kötü bir laptop değil ama cpu ve gpu full yükteyken frekans kısması sebebiyle pek önermem. Hani bunun sebebi soğutmadan ziyade bir de 180W adaptör koymaları bence. Anakart kalitesi ve komponent kalitesi de tartışma konusu ama fena değil.

SSD eklerseniz iyi olur.

Birinin çözünürlüğü daha yüksek yani 1080p diğeri 1200p diyorlar.

Son düzenleme:
Casper almayın o paraya Nitro 16'lar mevcut her haliyle daha iyi.
Hayır, içindeki 4060'lar hemen hemen benzer performans veriyorlar Nitro farkı sıvı metal sayesinde açıyor ve tabii ki daha kaliteli ama saf Gpu kullanan oyunlarda benzer fps alacaktır. Sıvı metale sahip laptoplar ile sıradan laptopları karşılaştırmak mantıksız. Her haliyle iyi olmasından değil daha F/P olmasından öneriyoruz. Yoksa bana 2 laptopu da verirsen ikisinin daha iyi ve kötü yönlerini çıkarırım sana. Casper'ın Alüminyum alışım kasası daha kaliteli hissettiriyor ama performans ve soğutma olarak Acer daha iyi. Benim tavsiyemde Acer zaten. Casper'ı bu forumda hayatta önermem ki diyelim önereceğim çok avantajlı fiyata gelmesi lazım. Nitro varken bırak Casper'ı Lenovo LOQ bile önermiyoruz.

Son düzenleme:
Bütçem 30-38 arası.

Benim attığım Casper'ın işlemcisi nitrodakinden daha iyi değil mi?
Pek bilmiyorum bir siteden karşılaştırmasına baktım.

Ayrıca 35k bandında başka laptoplar var mı çünkü bütçemi aşıyor SSD de ekleyince.

Bir şey eklemek gerekmiyorsa 40.000'e çıkabilirim bu laptop iyi midir?

Bütçem 30-38 arası.

Ayrıca 35k bandında başka laptoplar var mı çünkü bütçemi aşıyor SSD de ekleyince.

Bütçeyi maksimize edebilirsen bunu alabilirsin.

LOQ'un paneli Excalibur'dan daha kötü.

Bütçem 30-38 arası.

Sıvı metale sahip hocam Nitro serisi ve soğutması daha iyi olacağından Casper'ı eleyin artık. Burada bas bas bağırıyorum sıvı metali olan cihazlarla karşılaştırılamaz diğer cihazlar diye. Nitro 16 serisi fabrika çıkışlı sıvı metale sahip Nitro 5 içinde yok ama Nitro serisi soğutma anlamında ve panel anlamında üzmediği için her türlü rakiplerinden iyiler. Yazılımları ve kasası vs. çoğu giriş seviysesi seriden iyi. Oyuncu laptopu alacaksanız çok iyi seri Nitro serisi.

Bütçem 30-38 arası.

42 bine çıkıp benim attığımı alırsanız pişman olmazsınız.

Son düzenleme:
Bütçeyi maksimize edebilirsen bunu alabilirsin.

Aman hocam daha geçen bunlar kronik sorunlu demedim mi? Omen almayın.

Yeni konular

Geri
Yukarı