Üniversite vizelerden sonra 1 hafta gidilmezse kalınır mı?

Bahar dönemine devamsızlıklar sıfırlanır. 14 haftalık programda 7 haftanın 4 haftası derse gitmemişsin. Daha tatil istiyorsun. Daha ne kadar tatil versinler?

Derse gitmedigimde onlar tatil mi vermiş oluyor konuşmak için konuşmayın giden adam napacak o zaman.

2. dönem farklı dersler alacağın için devamsızlık hakkın sıfırdan başlıyor. Her devamsızlık ders bazında olur.

Teşekkürler peki 2. dönem başlamadan önce bir tatil gibi bir şey var mı okulun sayfasında bulamadım.

Derse gitmedigimde onlar tatil mi vermiş oluyor konuşmak için konuşmayın giden adam napacak o zaman.
O devamsızlık hakkı zaten zor bir durum olur diye verilmiş bir hak. İster kullanırsın ister kullanmazsın. Sen 4 hafta gitmemişsin. Sonra kalan haftalara gitmek zorunda mıyım diye ağız büküyorsun. Ara tatil soruyorsun. Ama sende haklısın üniversitede ara tatil soran birine konuşarak bir şeyler anlatmaya çalışmak anormal bir durum.

O devamsızlık hakkı zaten zor bir durum olur diye verilmiş bir hak. İster kullanırsın ister kullanmazsın. Sen 4 hafta gitmemişsin. Sonra kalan haftalara gitmek zorunda mıyım diye ağız büküyorsun. Ara tatil soruyorsun. Ama sende haklısın üniversitede ara tatil soran birine konuşarak bir şeyler anlatmaya çalışmak anormal bir durum.

Ben gitmek zorunda mıyım demedim vizelerden sonra tatil oluyor mu yok yazılma durumu diye sordum ayrıca bir şeyi bilmemek ayıp bir şey mi ne saçma bir insansın.

Vizelerden sonra tatil yok. Ara tatil var. O da kışın finallerden sonra olur. 15 gün de olabilir 1 ay da, üniversite ve bölüme göre değişir. Eğer devamsızlıklarınızı doldurduysanız kalabilirsiniz. Gitmeye çalışın.

Ben gitmek zorunda mıyım demedim vizelerden sonra tatil oluyor mu yok yazılma durumu diye sordum ayrıca bir şeyi bilmemek ayıp bir şey mi ne saçma bir insansın.

Tatil olmuyor. Hocaya bağlı alırsa alır almazsa almaz. Hocasına göre değişir. Kimisi alır kimisi umursamaz. Ama sen git bence. Sınırdasın devamsızlıktan kalırsan final sınavlarına giremeyebilirsin.

Geri
Yukarı