Çözüldü Üniversitede 1. dönem kalınan dersten 2. dönem geçilebilir mi?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Nebilm

Decapat
Makaleler
1
Yer
İzmir
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
İşlemci: İntel core i5 2400

Anakart: Foxconn h61mxl-k

Ekran kartı: Gtx 1060 3 Gb

Ram: 8 Gb
Meslek
öğrenci
İlk dönem tarih dersinden ff ile kaldım. Bu dönem (2.dönem) tarih dersinden geçersem 1. dönemdeki dersi de geçmiş olur muyum yoksa 2.sınıfta 1.dönemin sınavına tekrar mı girmem gerekir?

Çözüm
Hayır, ilk dönem dersini ayrı alman gerekiyor yani 2. sınıfta tekrardan vermen gerekecek.
Her ders, bulunduğu dönemi bağlar. Dolayısıyla 1. dönem kaldığın dersi seneye tekrar alman ve geçmen gerekir. Zorunlu bir ders ise ve vermezsen mezun olamazsın, zorunlu değilse yerine farklı bir ders seçebilirsin.
Mevcut dönemden bir ders eksik alıp alttaki dersi verebilirsin diye biliyorum.
GANO sistemi bulunur. Üniversiteye göre değişir ancak örnek veriyorum X üniversitesi, ortalaması 2.00 üstü olanlara 45 krediye kadar yükselebilme izni verir. Y üniversitesinde bu ortalama beklentisi 1.95 olabilir, veya 2.25 olabilir; ancak mantık aynı. Normal kredi sınırı ise 30.

Her ders, bulunduğu dönemi bağlar. Dolayısıyla 1. dönem kaldığın dersi seneye tekrar alman ve geçmen gerekir. Zorunlu bir ders ise ve vermezsen mezun olamazsın, zorunlu değilse yerine farklı bir ders seçebilirsin.

GANO sistemi bulunur. Üniversiteye göre değişir ancak örnek veriyorum X üniversitesi, ortalaması 2.00 üstü olanlara 45 krediye kadar yükselebilme izni verir. Y üniversitesinde bu ortalama beklentisi 1.95 olabilir, veya 2.25 olabilir; ancak mantık aynı. Normal kredi sınırı ise 30.
Daha önce yaptığımı söyledim hocam. Üstten bırakıp alttan almıştım.
Üniversiteden üniversiteye değişiyor.

Daha önce yaptığımı söyledim hocam. Üstten bırakıp alttan almıştım.
Üniversiteden üniversiteye değişiyor.
Bu dediğin zaten benim bildiğim her üniversitede yapılıyor ama kimse kredisi yettiği sürece mevcut dersini iptal etmek istemez bence, ilk kez sizi gördüm böyle yapan.

Zincir dersler istisna, onlarda alttakini vermeden üsttekini alamıyorsun kredin yetse de yetmese de.

Bu dediğin zaten benim bildiğim her üniversitede yapılıyor ama kimse kredisi yettiği sürece mevcut dersini iptal etmek istemez bence, ilk kez sizi gördüm böyle yapan.

Zincir dersler istisna, onlarda alttakini vermeden üsttekini alamıyorsun kredin yetse de yetmese de.

Alttan olan dersi verip mevcut dönemdekini de tek ders sınavıyla vermiştim.
Birden fazla dersi uzatma durumunu düşünerek farklı dönemlerin dersini almayım dedim. Zaten aynı hesaba geldi uzamadan bitti.

Geri
Yukarı