Üniversitede 7 dersten kalıyorum

Bende yurtta kaldım bizim sınıfta evde kalanların 2 3 dersten alttan dersleri vardı ama ben yurtta kaldığım halde hiç dersten kalmayarak 3.20 ortalama ile mezun oldum. Bu arada cidden kütüphaneye bile gitmedim sadece odada çalıştım.

Bayağı mantıklı cevap hiç düşünemedim aç karnıma tüm gece kütüphanede ders çalışmama rağmen olmadı.

Aç kalmamak için 30 TL'ye su ısıtıcısı al bir de derin bir tabak al, A101 de jumbo boy (120gr) noodlelar var onlardan 2 tane yiyordum öğlenleri ders çalışırken tok tutuyordu.

5 ders 2 sinden koşullu olarak geçiyorum. Başka bir üniversiteye ek madde 1 ile başvuruda bulundum. Herkes kendi yaşantılarından yola çıkarak cevap vermiş benim psikolojim bu ortamı kaldıramadı ve hiçbir şeye vakit ayıramıyordum.
Anlıyorum hocam, sanırsam artık farklı bir yurtta kalacaksınız veya evde kalacaksınız. Hepimizin farklı farklı sorunları var, bir şekilde iyi kötü ders çalışmamız lazım. İşte çalışıyor olsaydık canımız sıkkın diye işten kaytarabilir miydik? Hayır. Bunu da öyle düşünün. En azından şu andan itibaren açlık sorununuz olmayacağını umuyorum. Tabii bazı insanların bazen sorunları cidden çok fazla olabiliyor, o konuda diyecek bir şey yok. Çözmeniz mümkünse bu yarıyıl tatilinde bu sorunu çözmekle uğraşın çünkü sadece ders açısından değil hayatınızı etkiler.

Geri
Yukarı