Üniversitede aradığınız kişiyi bulamayınca ne yaparsınız?

Üniversitenin sana evlenecek eş bulmak gibi bir vaadi mi var?
Bunun için mı gidiyor insanlar üniversiteye?

Genelde kızlar üniversitede eğlencenin dibine vurup(erkek içinde olması gereken)sonra da eskiden kalma efendi erkekle evlenir.
Erkek de bu benim kaderim deyip evlenir ya da hem mantık hem aşk diye kendini kandırır 🙃.
Sen öyle olma bence.
Sonra milleti güldürürsün forumlarda vs.
Neden bu kadar agresif yazdığına pek anlam veremedim . Basit şekilde özetlersem üniversite tabii ki evlilik vaat etmiyor ama şu noktayı kaçırıyorsunuz insanlar bir arada bulunursa birbiriyle etkileşime geçebilirler ders ,sportif aktiviteler, sanat aktiviteleri, boş zamanlarda muhabbet vs. sen insanları tanırsın insanlar seni. Bu nedenle evliliklerin çoğu insanların okulda birbirinin ilgisini çeken 2 kişi arasında olur . Yolda gördüğünüz rastgele insanlarla tanışmaya çalışıyor musunuz ?Bence de hayır . Öncelikle birinin kendini tanıtacağı bir mecra olmalı .Okul da bu tanım için en önemli hususlardandır.

Üniversite hayatın başı bile değil. İş hayatını her alandaki güç mücadelelerini gördükçe deneyimledikçe üniversitenin bunlar yanında küçücük bir tecrübe olduğunu anlayacaksın. Hatta bazı insanlar var hayatın en zevkli dönemi üniversite/lise derler her şeyin o dönemlerde yaşanmasını gerektiğini söylerler işte bu adamlar hayatta hiçbir başarısı olmadığı ve en sosyal dönemleri orada olduğu için öyle söylüyor. Üniversiteyi bir an önce hiçbir şeye takılmadan bitirmeye bak ve hayatını kur iyi bir gelirin olduğunda kendini rahat hissettiğinde ve en önemlisi bir çocuk istediğinde evliliği düşün. Üniversitede evliliği ancak betalar düşün
Fikrinize saygı duyarım hocam gayet mantıklı argümanlar kullanmışsınız . Yalnızca sonuncusuna katılmıyorum . Belki şuan ki sosyal medya döneminde işler değişmiştir ama ilk öncelik para güç arzusuna kapılıp evliliği ikinci plana atmak mantıklı olur mu sanmam . Evlilik insanı rezil de eder vezir de sözünü dikkate alırım . Doğru insan eşliğinde yapılabilir bir durum .Başlığı açma sebebim ise doğru insanı üniversitede bulamamak

Bence de hayır derken kendi adına konuş
Herhangi bir gün dışarı çıktığında çevrendeki insanlara bakmanı öneririm . 1000 insandan 1 bile tanışmaya çalışmayacaktır . İstisnalar kaideyi bozmaz.

Herhangi bir gün dışarı çıktığında çevrendeki insanlara bakmanı öneririm. 1000 insandan 1 bile tanışmaya çalışmayacaktır. İstisnalar kaideyi bozmaz.

Yanlış anlaşılma olmasın, her insan tanışmaya açıktır diye bir iddiam olmadı ancak bu rakam senin dediğin gibi 1000'de 1 kadar da uçuk değil orada yanlışın var. Dışarıda tanışmaya çalıştığınız kadın sayısı 10'u geçmediyse bu konuda yorum yapmayın lütfen. Dediğim gibi, kendi adına konuş. Set açmaya çalışan, dışarıda kızlarla tanışmaya çalışan kişiler zaten hepinizden çok reddediliyor sen rahat ol.

Yanlış anlaşılma olmasın, her insan tanışmaya açıktır diye bir iddiam olmadı ancak bu rakam senin dediğin gibi 1000'de 1 kadar da uçuk değil orada yanlışın var. Dışarıda tanışmaya çalıştığınız kadın sayısı 10'u geçmediyse bu konuda yorum yapmayın lütfen. Dediğim gibi, kendi adına konuş. Set açmaya çalışan, dışarıda kızlarla tanışmaya çalışan kişiler zaten hepinizden çok reddediliyor sen rahat ol.
Senin de dediğin gibi yanlış anlaşılma olmasın benim demek istediğim düz yolda giderken tanışmak , herkes kendi uğraşında olacaktır ama bar gibi yerleri kastediyorsak elbette oran bariz şekilde artacaktır . Konunun başında demek istediğimi de yanlış anlamış olabilirsin diye düşünüyorum. O yaşta evlilik mi düşünülür yerine ben bir kişiyi olabildiğince tanımak ona göre hayatımı o kişiyle beraber yaşamak isterim . Bunu sağlayabilecek mecra benim için okuldur .Bar tarzı yerlere gidip tanışabilir miyiz diyecek bir kişi değilim şahsen yapıma uymuyor .Bunun için okul kişinin ilgi alanlarını , disiplinini , yardımseverliğini , dost canlısı olup olmadığını görebileceğim yerdir . Para elde et kızlar zaten gelir düşüncesi pek bana göre değil . Elbette ki para önemli bunun için çaba göstereceğiz ama 1. plana koymak mantıklı olur mu sanmam. Biraz uzun yazdım ama umarım anlatabilmişimdir demek istediğimi .

Senin de dediğin gibi yanlış anlaşılma olmasın benim demek istediğim düz yolda giderken tanışmak, herkes kendi uğraşında olacaktır ama bar gibi yerleri kastediyorsak elbette oran bariz şekilde artacaktır. Konunun başında demek istediğimi de yanlış anlamış olabilirsin diye düşünüyorum. O yaşta evlilik mi düşünülür yerine ben bir kişiyi olabildiğince tanımak ona göre hayatımı o kişiyle beraber yaşamak isterim. Bunu sağlayabilecek mecra benim için okuldur. Bar tarzı yerlere gidip tanışabilir miyiz diyecek bir kişi değilim şahsen yapıma uymuyor. Bunun için okul kişinin ilgi alanlarını, disiplinini, yardımseverliğini, dost canlısı olup olmadığını görebileceğim yerdir. Para elde et kızlar zaten gelir düşüncesi pek bana göre değil. Elbette ki para önemli bunun için çaba göstereceğiz ama 1. plana koymak mantıklı olur mu sanmam. Biraz uzun yazdım ama umarım anlatabilmişimdir demek istediğimi.

Hocam anlamadığınız şey üniversitelerin vs. kızlarla tanışmak için tek yer olmadığı. Barda zaten ciddi ilişki olmaz, aynı zamanda yolda yürürken de bir kızla genelde tanışamazsınız. Benim dışarıda birileriyle tanışmaktan kastım da bu değildi. Daha birçok yer var, aynı iş yeri (tavsiye etmiyorum), en basitinden Kadıköy'de bir kafe, bir AVM'nin yemek katı veya bir sanat merkezi. Aklınıza ne gelirse.

Dediğini anlıyorum ama bu sanırım mizaçla alakalı . Yukarıda dediğim gibi benim için uzunca bir süre tanımak önemli bir kızdan hoşlanırsın onu tanımaya başlarsın belki 3 yıl beklersin sonra teklif edersin . Örnek verdiğin Kadıköy'de bir kafe ya da sanat merkezi yeterli süre değil ve ilgisini çekemediğin an bir daha bunun için çabalama şansına sahip olmuyorsun .Aslında şimdi bunu yazarken konuyu fazla uzattığımın farkına vardım . Aklımın bir köşesinde yer alan bir soruydu insanların fikrini merak etmiştim. Her şey birazda kadere bağlı sanırım . Belki hiç mizacım olmasa da bir gün bir tiyatroya gittiğimde biri karşıma çıkacak ve o kişi o kişi olacak. Fikirlerin için teşekkür ederim.

3 yıl beklersin.

Kardeşim sende peygamber sabrı var o zaman 3 yıl nedir hahahaha.
Yani mizacına uygun değilse tabii kadın avcısı olmana gerek yok (hangimiz öyleyiz ki :))ama 3 yıl bekleme bence.

1000'de 1 kadar da uçuk değil orada yanlışın var.

Oran doğrudur.
Ne kimsenin zamanı var ne de tıpası bu işi yapmaya yetiyor.

Belki hiç mizacım olmasa da bir gün bir tiyatroya gittiğimde biri karşıma çıkacak ve o kişi o kişi olacak.

Hahahahahaha o işler o kadar romantik olmuyor ama dene ileride yazarsın tecrübelerini.

Yeni konular

Geri
Yukarı