Üniversitede boy sorunum

emirgnc8

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, öncelikle söyleyim benim için ciddi konudur o yüzden sulandırmayın. Halihazırda üniversite yerleştirme sonuçları açıklandı ve istediğim üniversitede istediğim bölümü kazandım ancak yıllardır aşamadığım büyük bir derdim var. 19 yaşındayım ve 173-174 boyum var herkes üniversite de 180-185 üstü ben bu boyla üniversitede ne yapacağım?

Uzun boylu olmak küçüklükten beri hayalimdi, ne yaparsam yapayım hiçbir şekilde uzayamadım, en son birkaç ay önce doktora gittiğimde büyüme plaklarımın kapandığını söyledi o gün hayatımın en acı günüydü diyebilirim o lafları duyunca yıkıldım. Boyum kısa diye sosyal medya kullanmıyorum, ortamlara girmiyorum, kızlara tanışmak amaçlı yaklaşamıyorum, çevremde o kadar arkadaşım var boyumun verdiği kompleks yüzünden hiçbiriyle görüşmüyorum, sadece üniversite açılana kadar işe gidip geliyorum.

Anlayacağınız bu boy sorunum yüzünden gençliğimi yaşayamıyorum. Bana "sana dünya'yı mı verelim boyunu mu uzatalım. " diye sorsalar 1 saniye bile düşünmeden boyumu uzatın derdim. Boy uzatma ameliyatı olmayı düşünüyorum ancak çok pahalı olduğu için bir yandan ona birikim yapıyorum. Tek seferde 10-12 cm arası uzamanın mümkün olduğunu duydum. Maddi sıkıntılarım olmasa 1 saniye bile düşünmeden olurdum inşallah ileride de olacağım. Sizce ne yapayım? Üniversite de boy sorununu nasıl kapatabilirim? Bana bir akıl fikir verirseniz çok sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Söylediklerinin senin boyunla alakası yok, kafa yapınla alakası var. Bu kafa yapısıyla 2 metre olsan da hayatta başarılı olamazsın.

Boyun hem çok kısa değil hem de gerekenden fazla önem veriyorsun.

Boyum gerçekten kısa, sokakta yürürken kendimden kısa insan görmüyorum. Evet boy kompleksim var ve uzun boylu olmak hep hayalimdi ancak insan ilişkilerinde karşındaki insan senden daha uzunsa her zaman senden bir adım daha önde olacak. Kafa yapısı sizin dediğiniz gibi daha önemli ama bu devirde her konuda herkes boya tipe kaşa göze bakıyor.

173-174 boy kısa değil, Dünya genelinde ortalama bir boydur.
Hocam bana göre kısa ben hayatım boyunca hep 185+ olmak istedim

Ortalama ve standart bir boydasınız. Bakış açınızı değiştirmenizi tavsiye ederim. Kültürle öne çıkmaya bakın.

Kültür ya da karakter konusunda çok şükür bir sıkıntım yok ama boy kompleksim buna çok fena şekilde engel oluyor.

Ortalama ve standart bir boydasınız. Bakış açınızı değiştirmenizi tavsiye ederim. Kültürle öne çıkmaya bakın.

Kültür ya da karakter konusunda çok şükür bir sıkıntım yok ama boy kompleksim buna çok fena şekilde engel oluyor.
Çok fazla Instagram ve TikTok izleme. Boy postları göre göre beynini çürütmüşsün.
Sosyal medya kullanmadığımı dile getirmiştim, uzun boylu olma isteği bende küçüklükten beri var ama ne yaparsam yapayım genetiğimin önüne geçemedim.

Son düzenleme:
Sosyal medya kullanmadığımı dile getirmiştim, uzun boylu olma isteği bende küçüklükten beri var ama ne yaparsam yapayım genetiğimin önüne geçemedim.
Boş takıntı hocam. Eğer gerçekten konu başlığındaki gibi "Boy Sorunu" görmek istiyorsan The Station Agent izle belki biraz düzelirsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı