Üniversitede Bölüm 1.liği (Bilgisayar Programcılığı)

nikoisbackx

Hectopat
Yer
Sakarya
Daha fazla  
Meslek
Web & Mobile Developer
Merhabalar bir şey danışmak istiyorum tecrübesi olanlar konu hakkında bilgi verirse çok sevinirim. Şimdi ben Sakarya Uygulamalı Bilimler Üni. X MYO da 1.Sınıf Bilgisayar Programcılığı (2. Öğretim) okuyorum. 1. dönem için transkript sonuçları net olarak dün gece belli oldu. 3.37 ortalama yaptım ve az bir fark ile 2 kodu bir araya getiremeyen biri ort olarak beni geçti (3,41) ve bölüm 1. si oldu. Dediğim gibi beni geçen kişi iki kodu bir araya getiremeyen açık öğretim mezunu biri. Ben yine büyük ihtimalle %10'luk dilime giriyorum da, bölüm 1. liğini kaçırdım diye ne kaybetmiş olabilirim? Bilgisi olanlar yorum yaparsa sevinirim teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar bir şey danışmak istiyorum tecrübesi olanlar konu hakkında bilgi verirse çok sevinirim. Şimdi ben Sakarya Uygulamalı Bilimler Üni. X MYO da 1.Sınıf Bilgisayar Programcılığı (2. Öğretim) okuyorum. 1. dönem için transkript sonuçları net olarak dün gece belli oldu. 3.37 ortalama yaptım ve az bir fark ile 2 kodu bir araya getiremeyen biri ort olarak beni geçti (3,41) ve bölüm 1. si oldu. Dediğim gibi beni geçen kişi iki kodu bir araya getiremeyen açık öğretim mezunu biri. Ben yine büyük ihtimalle %10'luk dilime giriyorum da, bölüm 1. liğini kaçırdım diye ne kaybetmiş olabilirim? Bilgisi olanlar yorum yaparsa sevinirim teşekkürler.
4. sınıfa kadar yolunuz var. 4. sınıfın sonunda oluşacak tabloyu siz oluşturmaya bakın :)

Dostum işe alınırken bu işte uzman olmasam da, söyleyeceklerime bakarlar. Hangi üniversiteden, hangi nitelikleri kazanarak (dil, insan yönetme, hızlı reaksiyon gösterme, teknik bilgi vesaire), tecrübenin olup olmadığına bakarlar. Özellikle bu bölümde seni bir kaç kere çağırarak eğitim hayatımız boyunca neredeyse her dersten girdiğimiz "sözlü sınav" tarzında bir şeye tabii tutarlar. Eğer bunda başarı gösterirsen işe alınırsın. Onun dışında okul birinciliğinin bir getirisi yok. Tabi psikolojik olarak kendini bir şey kaybetmiş gibi hissediyorsan orasını bilemeyeceğim.

Dostum işe alınırken bu işte uzman olmasam da, söyleyeceklerime bakarlar. Hangi üniversiteden, hangi nitelikleri kazanarak (dil, insan yönetme, hızlı reaksiyon gösterme, teknik bilgi vesaire), tecrübenin olup olmadığına bakarlar. Özellikle bu bölümde seni birkaç kere çağırarak eğitim hayatımız boyunca neredeyse her dersten girdiğimiz "sözlü sınav" tarzında bir şeye tabii tutarlar. Eğer bunda başarı gösterirsen işe alınırsın. Onun dışında okul birinciliğinin bir getirisi yok. Tabii psikolojik olarak kendini bir şey kaybetmiş gibi hissediyorsan orasını bilemeyeceğim.
Evet çok haklısınız sanırım benimki tamamen piskolojik. Kendimi çok kaptırmıştım 1. olacağım diye.
Aynı bölümden 2 yıl önce mezun oldum, kaçıncı oldum bilmiyorum ona bakmadım.
Fakat 1. olana ne veriyorlar merak ettim?
Sadece DGS de 4 yıla tamamlarken önceliğin oluyor diye biliyorum.
4. sınıfa kadar yolunuz var. 4. sınıfın sonunda oluşacak tabloyu siz oluşturmaya bakın :)
2 Yıllık okuyorum :) :) 4 yıla uzatacağım inşallah.

Bir şey kaybettiğin yok. Giresun Üniversitesi Uluslararası Ticaret bölümünde 3 sene bölüm birincisiydim. Son sene Tez hazırlarken bir yandan da gelen bunalımla beraber boşlayınca 3.73 den 3.46 ya kadar düştü ortalamam. Bölüm 3. sü olarak mezun oldum. Bir fark var mı peki? Yok. Çünkü sivil hayatta hiç bir önemi olmuyor. Ne kadar tecrüben ve bilgin varsa o kadar öndesin. He şunu yapsalardı iyi olurdu. Mezuniyette 1. Kürsüye çıktı ve plaket aldı. 2. ve 3. cüye de verebilirlerdi. Zoruma gitmedi değil o durum.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı