Üniversitede bilgisayar programcılığı okumak

Calquter

Hectopat
Arkadaşlar üniversite de bilgisayar programcılığı okumayı düşünüyorum. Birkaç sorum var. Yaklaşık 1 yıldır kendi başıma oyun geliştirmeyle uğraşıyorum ve bu bölümü okuyup DGS ile yazılım mühendisliği okumak gibi bir hedefim var. Böyle bir yol izlediğimde oyun sektörüne girmekte(iş bulmakta) zorlanır mıyım? Ve bu bölümden DGS ile dijital oyun tasarımına geçiş yapılıyor mu(ben yapılmıyor diye biliyorum)? Son olarak bu bölümü okuyanlar varsa eksileri artıları nelerdir onu öğrenmek istiyorum. Bu arada bilgi üniversitesinde okumayı planlıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bilgisayar sektöründe devlete girmiyorsan öğrenim durumu çok önemli değil, önemli olan neler yapabildiğin. Üniversitede sana aman aman bir bilgi verilmiyor, senin kendini geliştirmen gerekiyor bunun içinde okula gitmene gerek yok.

Bilgisayar sektöründe devlete girmiyorsan öğrenim durumu çok önemli değil, önemli olan neler yapabildiğin. Üniversitede sana aman aman bir bilgi verilmiyor, senin kendini geliştirmen gerekiyor bunun içinde okula gitmene gerek yok.
Evet orası öyle fakat staj vs.. falan varya o yüzden hem işi o sektörün içindeki adamlardan canlı canlı öğrenmek daha iyi olur diye düşünüyorum hem de iş tecrübesi edinebiliyorsun bu yönden bence üniversiteye gitmek mantıklı olabilir.

Arkadaşlar üniversite de bilgisayar programcılığı okumayı düşünüyorum. Birkaç sorum var. Yaklaşık 1 yıldır kendi başıma oyun geliştirmeyle uğraşıyorum ve bu bölümü okuyup DGS ile yazılım mühendisliği okumak gibi bir hedefim var. Böyle bir yol izlediğimde oyun sektörüne girmekte(iş bulmakta) zorlanır mıyım? Ve bu bölümden DGS ile dijital oyun tasarımına geçiş yapılıyor mu(ben yapılmıyor diye biliyorum)? Son olarak bu bölümü okuyanlar varsa eksileri artıları nelerdir onu öğrenmek istiyorum. Bu arada bilgi üniversitesinde okumayı planlıyorum.
Ben Bilgisayar Programcılığı 2.sınıf öğrencisiyim. Bölümdeki hocalar öğrencilerle çok ilgilenmiyorlar. Aldığın eğitim de çok yetersiz. Eğer DGS yapabileceksen seçebilirsin. Ama sadece bu bölümle bir şey yapman yetersiz. Mühendislik eğitimi almak her zaman daha önemli.

Ben Bilgisayar Programcılığı 2.sınıf öğrencisiyim. Bölümdeki hocalar öğrencilerle çok ilgilenmiyorlar. Aldığın eğitim de çok yetersiz. Eğer DGS yapabileceksen seçebilirsin. Ama sadece bu bölümle bir şey yapman yetersiz. Mühendislik eğitimi almak her zaman daha önemli.
DGS'yi yapabileceğimi düşünüyorum. Birde hangi okulda okuyorsun ve müfredat eski mi?

Benim görüşüm şu şekilde. Ne hikmetse sınavda daha soruların yarısını yapıp kötü de olsa bir mühendisliğe giremeyen kişiler DGS ile bir şeyler yapacaklarını düşünüyorlar. Madem yapabiliyorsun, neden zamanında üniversite sınavında yapmıyorsun?

Kendini zamanla geliştirebilirsin, bu doğru. Ama daha iyisini yapmak varken kötü yere gitmenin de bir anlamı yok. Mühendisliklerin bile sayı olarak bakınca çoğu kötü iken bilgisayar programcılığına iyi dememi bekleme.

Yasa nasıl işliyor bilmiyorum ama DGS'nin sen mezun olana kadar piyasada kalacağı da çok garanti değil. Sistem çok saçma. Üniversite sınavında matematik yapan birisi için çok kolay bir sınav. Boğaziçi'ne girmesi çok kolay görünüyor. (Evet, bir ara puanlarına bakmıştım). Çok saçma bir sistem.

Bölümün hocalarına bakınca 2 tane görebiliyorum ben. Diğerleri arada gelip derse giriyorlar gibi. Var olanlar da pek de alakalı bölümlerden mezun değiller.

Yeni konular

Geri
Yukarı