Çözüldü Üniversitede bölüm değiştirince OBP puanında kırılma olur mu?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

bruzbaner

Yoctopat
Daha fazla  
Herkese merhabalar. Kafam biraz karışık, YKS ve üniversite hakkında bazı sorularım var. Konuya hakim arkadaşlar hızlı bir şekilde cevap verebilirlerse çok makbule geçer. Biraz heyecanlıyım yazım ve anlatım hatam olursa affola.

İlk olarak 2. yılımda üniversite kazandım (C. Ü makine müh. İng.) Ve 1 yıl hazırlık okudum bitirdim. 4 Ekim'de okul başlayacak ve 20 Eylül'de ders kayıtları başlayacak. Gerek bölümün zorluğu gerek yetersiz İngilizcem yüzünden başka bölüme geçmeyi düşünüyorum.(fark etmem çok geç oldu biliyorum lütfen bunu yüzüme vurmayın.) Nasipse bu yıl tekrar sınava girip başka bir bölüme geçmeyi düşünüyorum.

OBP puanımda kırılma olmaz diye biliyorum haksız mıyım?

Çözüm
OBP puanınızda kırılma olmaz. Şöyle açıklayayım:
Örneğin, 2019 senesinde üniversite kazandınız ve yerleştiniz. Yerleştiğiniz için ertesi senesinde ceza niyetinde OBP puanınız yarıya düşer. Ancak bu durum sadece "1" sene için geçerlidir. Ondan sonraki sene OBP puanınız kırılmıyor yani tam puan alırsınız. OBP puanınızda eksilme olmaz.
OBP puanınızda kırılma olmaz. Şöyle açıklayayım:
Örneğin, 2019 senesinde üniversite kazandınız ve yerleştiniz. Yerleştiğiniz için ertesi senesinde ceza niyetinde OBP puanınız yarıya düşer. Ancak bu durum sadece "1" sene için geçerlidir. Ondan sonraki sene OBP puanınız kırılmıyor yani tam puan alırsınız. OBP puanınızda eksilme olmaz.

Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı