Üniversite sınavına girilirse OBP puanında kırılma olur mu?

Sezin

Yoctopat
Daha fazla  
Merhaba. Ben 2020 YKS ile bir üniversiteye yerleştim ve 2020-2021 yılında üniversitede 1. sınıfı okudum. Şuan normalde 2. sınıf olmam gerekiyor ama bazı nedenlerden okulu bu seneliğine dondurdum. Bu sene YKS’ye girmeyi düşünüyorum ama acaba şuan bir üniversiteye kayıtlı olduğum için OBP’mde bir kırılma olur mu? Bilen varsa yanıtlayabilir mi?

Merhaba. Ben 2020 YKS ile bir üniversiteye yerleştim ve 2020-2021 yılında üniversitede 1. sınıfı okudum. Şuan normalde 2. sınıf olmam gerekiyor ama bazı nedenlerden okulu bu seneliğine dondurdum. Bu sene YKS’ye girmeyi düşünüyorum ama acaba şuan bir üniversiteye kayıtlı olduğum için OBP’mde bir kırılma olur mu? Bilen varsa yanıtlayabilir mi?
Olur. Bir kere kullanabiliyorsun.

OBP puanın bir okul tercihi yaptıktan sonraki sene puanını kırıyor sadece. 2020 YKS puanı ıle okul tercıhı yaptıgında 2021 de puanın kırılır, sonraki sene yıne tam puanla devam eder.

Tercih yapmak değil, yerleşmek.
Buna ek olarak da şunu eklemek isterim, böyle bir sistemin uygulanmasının sebebi aslında ölü tercihlerin bir nevi önüne geçmek. Bu şekilde de gerçekten o bölümü isteyen kişilerin önüne geçenlere uygulanan bir ceza olarak düşünebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı