Üniversite'de ders çalışmak mı yoksa sevgili işleriyle uğraşmak mı?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
5. ve 6. sınıfta sevgilim vardı. Seviyordum da gelecek hakkında görüşlerimiz farklıydı o yüzden ayrıldım. Üniversite ile beraber idare edebiliyordum da galiba pek vakit ayıramamışım ona.
Üniversite altında sevgili yapmadım, sevdim ama sadece uzaktan sevdim :) Tek tabanca takılırdım hep.

Ben de birbirimize vakit ayıramadığımız için 3 yıllık sevgilimden ayrıldım 7 ay önce. Çok yoğun olunca yapacak bir şey kalmıyor... Koydu mu, çok.

Üniversite altında sevgili yapmadım, sevdim ama sadece uzaktan sevdim :) Tek tabanca takılırdım hep.

Ben de birbirimize vakit ayıramadığımız için 3 yıllık sevgilimden ayrıldım 7 ay önce. Çok yoğun olunca yapacak bir şey kalmıyor... Koydu mu, çok.
Geçenki konuda da demiştin; varlığı ayrı bir dert, yokluğu ayrı dert diye. Yalnız şu an bekarlık sultanlıktır diyenlere de katılmıyorum. Hayatta her şeyin yeri ayrı cidden. Şu an tek başıma yaşıyorum, eve gidince evdeki o sessizlik... Arada yemek yerken falan duvarlara dalıyorum. İnsan bir ses arıyor.

Geçenki konuda da demiştin; varlığı ayrı bir dert, yokluğu ayrı dert diye. Yalnız şu an bekarlık sultanlıktır diyenlere de katılmıyorum. Hayatta her şeyin yeri ayrı cidden. Şu an tek başıma yaşıyorum, eve gidince evdeki o sessizlik... Arada yemek yerken falan duvarlara dalıyorum. İnsan bir ses arıyor.
Sevgilin veya eşin olduğundada o sessizliği çok ararsın.

Üniversite döneminizi dolu dolu yaşayın. Çünkü sadece bir defa şansınız olacak. Benim Üniversite yıllarım hayatımın en güzel dönemleri idi. Çok yoğundu derslerim, haftada 40 saatin üzerinde dersim vardı. (Tıp Fakültesi) Ama her türlü itliğe de vakit bulabildim.

Kız arkadaşınız olsun, erkek arkadaşınız olsun, sosyalleşin, kendinisi geliştirin, okuyun, bir görüşünüz olsun, çevrenizle ilgili bir farkındalığınız olsun..... Mal gibi okuldan mezun olup kapitalist sistemin bir başka kölesi olarak işe başlamayın.

Aşık olun mesela.....Aşk acısı çekin, isyan edin, karşı durun, destek olun, okuyun, kesinlikle bir dili çok iyi öğrenin hatta ikinci bir dil ekleyin. Bunları yaparken de derslerinizi ortalamanın altında kalmayacak şekilde halledin.

Böylece mezun olduğunuzda diğer kişilerden bir farkınız olur.

Benim Üniversite yıllarım hayatımın en güzel dönemleri idi.
Ben de tıp fakültesi mezunuyum ancak hayatımın en güzel dönemi falan değildi. Ot gibi üniversite hayatım vardı. Pişman mıyım? Kesinlikle hayır.

Şu an pek öyle düşünmüyorum ancak bu konudaki fikrim değişebilir. Kesin konuşmamak lazim. 😊 @129592

Üniversite yılları bir daha gelmiyor bence tadını çıkart.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı