Sıfırdan üniversite mi yoksa tekrardan YKS mı çalışmak

Teurastaja.

Kilopat
Geçen sene güz döneminde 2 yıllık üniversite için Akdeniz'de yurtta okuyordum. Yurda alışamadım ve bazı sorunlardan dolayı da bahar döneminde Sivas'a yatay geçiş yaptım. Neyse deprem vs oldu uzaktan tek başıma derslere sınavlara girdim 12 dersten sadece 2 tanesinde başarısız oldum. Güz dönemindeyken fazla ders çalışamadım 5 tane bölüm dersleri hariç 5 dersi geçtim onları da bu okulda o dersler olmadığı için kabul etmiyorlar. Bu dönemi sıfırdan okursam seneye güz döneminde de 2. sınıfın derslerini alacağım o dersler sende kalırsam 4 senem heba olacak. Yol varken sıfırdan üniversite sınavına tekrar çalışmak mantıklı mı? Ne yapacağımı bilmiyorum.

Merhaba, kaç yaşındasınız? Kaç kere mezuna kaldınız? YKS sınavı için temeliniz var mı? Şu an ne okuyorsunuz?

Yani aslında tamamen size bağlı bir karar. Şu anda okuduğunuz üniversite bölümü bana göre diyorsanız devam edebilirsiniz. Derslere çalışırsanız kalmazsınız, niye kalasınız? Ha yok, ben farklı bir bölüm okumak istiyorum ve YKS sınavına hazırlanabilirim diyorsanız öyle yapın. Kolay bir karar değil biliyorum, ama birini seçmeniz gerekiyor. Bana kalırsa sakin kafayla düşünün bunu ve ardından bir karar verin.

Merhaba, kaç yaşındasınız? Kaç kere mezuna kaldınız? YKS sınavı için temeliniz var mı? Şu an ne okuyorsunuz?

Yani aslında tamamen size bağlı bir karar. Şu anda okuduğunuz üniversite bölümü bana göre diyorsanız devam edebilirsiniz. Derslere çalışırsanız kalmazsınız, niye kalasınız? Ha yok, ben farklı bir bölüm okumak istiyorum ve YKS sınavına hazırlanabilirim diyorsanız öyle yapın. Kolay bir karar değil biliyorum, ama birini seçmeniz gerekiyor. Bana kalırsa sakin kafayla düşünün bunu ve ardından bir karar verin.
Yaş 20. 1 kere mezuna kaldım. YKS temelim zayıf.
Elektronik Teknolojisi bölümü okuyorum. Derslerden kalma korkum derslerin çoğunluğu Matematik üzerine ve benim matematiğim zayıf.

Anladım, yaşiniz genç. Yaş olaraktan bir tereddutunuz varsa olmasın. Bölümünüz ne derece matematik bilgisi gerektiriyor bilmiyorum ama en azından derslerde işinize yarayacak kadarını öğrenmeniz gerekiyor. Tatilleri matematik çalışarak değerlendirmek iyi bir seçenek olabilir. Ha, benim farklı bir bölüm hedefim var, baştan sınava girmek istiyorum diyorsanız dediğim gibi bir şeyler için geç değil. En önemli husus şu; baştan sınava hazırlanirsaniz hedefiniz ne olacak bilmiyorum ama derece falan düşünüyorsanız temeliniz kötü oldugu için muhtemelen 2 seneniz sınava hazırlanmakla geçecek ve bu da 2 sene yoğun bir çalışma dönemi demek. Bu süreci iyi yonetebileceginizden emin misiniz?

Yeni konular

Geri
Yukarı