Üniversitede haftalık harçlık ne kadar olmalı?

Yurtta kalıp yemekleri sabah akşam orada yiyorsan. Haftalık 1500 TL yeterli olur. Ama yok yemeği ben kendim yapacağım. Bazen dışarıda yiyeceğim 2500-3000 TL anca kurtarır.

Yemek olarak ne yersin örnek olarak tavuk dönerden hesap yapalım yarım tavuk döner 40tl diyelim günde 5tane yesen 200tl gitti, haftada 200x7=1400
Yurtta kalıyorsan yurttaki yemekhane fiyatına göre hesapla işte kendin.
Kiralık evdeysen kiralık evinde ücreti falandı filendi hep masraf.

Yemek olarak ne yersin örnek olarak tavuk dönerden hesap yapalım yarım tavuk döner 40tl diyelim günde 5tane yesen 200tl gitti, haftada 200x7=1400
Bu hesap şaka mı hocam 😄

Yemek olarak ne yersin örnek olarak tavuk dönerden hesap yapalım yarım tavuk döner 40TL diyelim günde 5tane yesen 200TL gitti, haftada 200x7 = 1400.

Günde 5 tane yerse 250 kilo olup ağır yaşamlarda görürüz.

Sizce aile evinden uzakta evde yaşayan biri için üniversitede ideal haftalık harçlık ne kadar?

200'de olabilir 20bin de. Tamamen sana ve yaşam tarzına bağlı olan bir şey. Sigara kullanıyorsan direk aylık 1500 içeriden başlıyorsun. Bu yaşında kadar az çok kendini keşfettin mi bilmiyorum ama normal harcamalar dışında üniversiteye gittiğin ve tek yaşamaya başladığın için çıkacak olan ek masrafları hesaplayıp ona göre bir tablo olusturmanı oneririm.

Yeni konular

Geri
Yukarı