Üniversitede Hazırlık Okumak

NoQxyGen

Hectopat
Daha fazla  
Profil Kapağı
1524188536
Süleyman Demirel Üniversitesi'nde bilgisayar mühendisliği bölümünü kazandım. Sınavı geçeceğimi düşündüğüm bir ingilizcem olsada her türlü hazırlık okumak istiyorum. Konu ise bu hazırlık yılı nasıl bir yıl oluyor? Elbette her üniversitede farklı bir eğitim var fakat genel bir cevap almak istiyorum. Bazıları yatma yılı derken, bazıları hocaların öğrencileri rezil ettiği yıl diyor. Durum tam olarak nedir?

Bundan önceki yıllarda en sevmediğim şey ingilizce dersinde hocanın aniden kaldırıp soru sorması veya bir şeyler yaptırmasıydı. Bu tarz sözlüler, metin okutmalar, aktiviteler yani kısacası çekingen birinin sınıf önünde kendini rezil edeceği durumlar üniversitede devam ediyor mu?

Son olarak Türk gençleri olarak 8-9 hatta 10 yıldır ingilizce görüp bir şey anlamazken (aslında takmazken) 1 yılda neyi farklı yapıp ingilizcemizi geliştiriyorlar? Yoksa değişken nokta sistem değil biz miyiz?

Tabii ki bunlar hazırlık okuma kararımı değiştirmeyecek ama kendimi bazı şeylere hazırlamalıyım :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı