Üniversitede hazırlıktayken yatay geçiş yapılabilir mi?

Hazırlıkta yatay geçiş olmuyor. 1 yıl bölümü okuyup akreditasyonun oluşması lazım.

Yatay geçişten ziyade üniversite puanıyla başka bir bölüme geçmiş olabilir diye düşünüyorum. Yanlış hatırlamıyorsam yatay geçişte Gano gerekli hazırlıkta sadece İngilizce dersini vermiş olduğundan dolayı Gano etkilenmiyor. 2-3 sene önce bende araştırmış ve öğrenci işlerine sormuştum bana buna benzer bir şey demişti. Ama öğrenci işlerini biliyorsunuz bazen başından savmak için sallayabiliyorlar.

Yatay geçişten ziyade üniversite puanıyla başka bir bölüme geçmiş olabilir diye düşünüyorum. Yanlış hatırlamıyorsam yatay geçişte Gano gerekli hazırlıkta sadece İngilizce dersini vermiş olduğundan dolayı Gano etkilenmiyor. 2-3 sene önce bende araştırmış ve öğrenci işlerine sormuştum bana buna benzer bir şey demişti. Ama öğrenci işlerini biliyorsunuz bazen başından savmak için sallayabiliyorlar.

Senin dediğin myp. Yatay geçiş farklı hocam.

Hocam MYP derken bölümler arası geçiş mi? Başka üniversitede aynı bölümü okumak için kullanılabilir mi?
MYP merkezi yerleştirme puanı demek. Yani üniversite sınavında almış olduğunuz puanı kullanarak başka bölüme geçiş yapabiliyorsunuz. Geçmek istediğiniz bölümün üniversiteye girdiğiniz yıldaki puanın sizin puanınıza eşit veya daha düşük olması yeterli. Ancak bazı üniversiteler özel şartlar koyabiliyor ona da bakmak lazım.

Yeni konular

Geri
Yukarı