Üniversitede İlk Dönem Dersleri Verilmeden İkinci Dönem Dersleri Alınabilir mi?

LeggMon08

Centipat
Daha fazla  
Esenlikler. Üniversite 1. sınıf öğrencisiyim. Güz dönemi ders seçimi yaptım, ancak bazı sebeplerden dolayı derslerin hiçbirine katılmadım, sınavlarına da girmedim. Şimdi bahar döneminde toparlayıp bir dahaki döneme diğer dersleri de vermeyi planlıyorum.

Ancak bir sorum var. Güz dönemi derslerini vermeden bahar dönemi ders seçimi yapılabiliyor mu? Yapılabiliyorsa ilk dönem dersleri ne oluyor? Bir dahaki döneme alabiliyor muyum tekrardan? Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Hocam bu durum üniversiteden üniversiteye değişiklik gösteriyor olabilir. Benim universitemde ilk dönem kaldığım dersler ikinci dönem ders almama engel olmuyor. Ama genel ortalamam mesela 2'den düşükse kotam 10 kredi azalıyor. Yani 2 ders daha az alabiliyorum. İlk dönem kaldığımiz dersleri ikinci dönem alamıyoruz. Seneye ilk dönem alabiliyoruz yine.

Hocam bu durum üniversiteden üniversiteye değişiklik gösteriyor olabilir. Benim universitemde ilk dönem kaldığım dersler ikinci dönem ders almama engel olmuyor. Ama genel ortalamam mesela 2'den düşükse kotam 10 kredi azalıyor. Yani 2 ders daha az alabiliyorum. İlk dönem kaldığımiz dersleri ikinci dönem alamıyoruz. Seneye ilk dönem alabiliyoruz yine.
Teşekkürler cevap için. Bir bakacağım, umarım bende de engel olmaz.

Geri
Yukarı