1. dönem ders alınmayınca 1. dönem dersleri ne zaman alınabilir?

ChubakkaHD

Kilopat
Daha fazla  
Bu sene ilk defa üniversiteye kayıt oldum, bilgilendirme yetersizliği yüzünden ilk dönem hiçbir dersi alamadım. Bu dersleri ne zaman ve nasıl alabilirim? Danışmanım gelecek 1. dönemde alabileceğimi söyledi ama aynı anda 2 dönem nasıl okunur pek de anlayamadım. Yardımcı olursanız sevinirim.

2. sınıfta ikisini birlikte nasıl alacağım?

Zor olacak ama öyle olacak maalesef. Ama hepsini anlamayabilirsiniz her dönem belirli sayıda kredi var üstüne çıkamıyorsunuz.
Zor olacak ama öyle olacak maalesef. Ama hepsini anlamayabilirsiniz her dönem belirli sayıda kredi var üstüne çıkamıyorsunuz.
Yaz okulunu secerseniz eger bir sonraki seneye kalmaz aynı sene talep varsa yaz okulu açılabilir

Yaz okulunda en fazla 3 ders alınabilir, ancak yaz okulunda 3 ders alsan ve hepsini versen dahi bile kümülatif ortalaman muhtemelen 1.8 ya da 2.0'ın altında olacağı için yine dönem tekrarı yapman gerekir. Kümülatif ortalaman bunun üzerinde olursa ancak önümüzdeki yıl 1. dönem 1. sınıftan ders alırken aynı anda ikiden alabilirsin, aksi halde ikinci sınıftan sadece havuz derslerini alabilirsin, onlarda bir ortalama şartı yok. Bir de yaz okulunda daha önce almadığın bir dersi ancak üst dönem dersi olarak üstten alabilirsin, alttan ders alabilmen için dersi daha önce almış fakat kalmış olman ya da yükseltmek istemen gerekir. Anladığım kadarı ile sen ders seçimi yapmadığın için bu durumdasın ve dersi hiç almamış gözüküyorsun.

Yeni konular

Geri
Yukarı