Üniversitede utangaçlık nasıl geçer?

Aynı dertten muzdarip bir arkadaş vardı sene 2003. bütün cesaretini toplayıp kantinde kız tek başına otururken gitti sandalyeyi tuttu boş mu diye sordu, kız boş dedi. Bu da sandalyeye oturdu.

Fakültenin mühendislik fakültesi olması, hemen arkalarındaki duvarda üç hilalli, kurtlu falan halı kilim gibi bir şeyin önünde birleştirilmiş üç masada oturan beyaz çorap ve kunduralı 10-15 kişinin olmasından başka sorun yoktu. İçlerinden biri de kıza yanıkmış. Sigaralarını söndürdüler ve arkadaşı kantinden çıkarıp dövdüler.

Aradan 20 yıl geçti. Böyle tiplerde, ortamlarda yok. Git konuş en kötü ne olacak? Benim arkadaş gibi cıvık olmasa da baktın çay içiyor, çay güzel mi yoksa bayat mı diye sor. Güzel derse ikincisini ister misin diye sor. Bayat derse kantinciyi affettireyim sana kahve ısmarlayım de aç muhabbeti.

Başka girizgahlar isterseniz yazarım.

Dipnot: Bu mevzulara çok kafayı takıp strese girip derslerden de olma.

Son düzenleme:
Görüp tanışmak istediğim bazı kızlar oluyor ama nedense çok çekiniyorum. Bazen bana bakan kişileri fark ediyorum ama gidip konuşamıyorum, bu korkuyu çekingenliği nasıl aşabilirim?

Dostum birazcık kendine güvenip cesaretini toplayıp gidip tanışacaksın insanlar seni sevse bile hemen yanına gelip benimle çıkar mısın demiyor gidip tanışıp konuşup etkilemen lazım arkadaş olmak istiyorsan da çok cesarete bile ihtiyacın yok gidip merhaba diye konuşma başlat işte nasılsın falan zaten akar ondan sonra konu fakat sana bakıp senden etkilendiğini düşündüğün insanlar oluyorsa gidip merhaba de zaten seviyorsa o da seve seve konuşacaktır dediklerimi uygulaman lazım bu tarz konularda maalesef yoksa olmuyor zor gelebilir faka yapacak bir şey yok.

Görüp tanışmak istediğim bazı kızlar oluyor ama nedense çok çekiniyorum. Bazen bana bakan kişileri fark ediyorum ama gidip konuşamıyorum, bu korkuyu çekingenliği nasıl aşabilirim?

Kendini geliştir hobilerin olsun spor yap enstürman çal kitap oku en önemlisi şunu düşün üniversitedesin hayatında bir daha böyle zamanlar gelmeyecek.

Yeni konular

Geri
Yukarı