Utangaçlık nasıl geçer?

Selamlar! Aynı problemden sıklıkla ben de muzdaribim. Sanırım utangaçlığı yenmenin en iyi yolu insanlarla bir şekilde iletişim kurmaya çalışmak. Genellikle, iletişim kurdukça utangaçlık hissinden kurtulduğumu hissediyorum. Belki bu utangaçlık daha derin ve tıbbi müdahale gerektiren bir durum da olabilir. Ama benim düşüncem, utangaçlığı yenmenin yolu deneyimlerden geçiyor.
Aynen ilk kez yarın havalimanına tek gideceğim ve bu benim için deneyim olacak.

Selamlar! Aynı problemden sıklıkla ben de muzdaribim. Sanırım utangaçlığı yenmenin en iyi yolu insanlarla bir şekilde iletişim kurmaya çalışmak. Genellikle, iletişim kurdukça utangaçlık hissinden kurtulduğumu hissediyorum. Belki bu utangaçlık daha derin ve tıbbi müdahale gerektiren bir durum da olabilir. Ama benim düşüncem, utangaçlığı yenmenin yolu deneyimlerden geçiyor.
Psikoloğa gidersen çok yardımı dokunuyor ama psikolog iyi olmalı. Yoksa psikolog kötü olursa seanslara boşuna gitmiş olursun.
Anksiyete ilacı var sunum yaparken alıyorlar genelde. Tek seferlik onu kullanabilirsin ( kalp ilacı ayrıca ).
İlaç bir gün önceden etki etmez ve ilacın yan etkileri de önemli. Belki dokunur.

Ne yaparsan yap yine utanırsın. Bunun en kesin yolu sosyallikten geliyor. Mesela ben utangaç biriyken bir süre garsonluk yaptım her gün yüzlerce insanla muhattap olunca utangaçlık falan kalmadı fakat uzun süredir çalışmayınca tekrar utangaçlık başladı. Yani demek istediğim insanlarla konuşarak bunu en garanti yoldan aşabilirsin.

Ne yaparsan yap yine utanırsın. Bunun en kesin yolu sosyallikten geliyor. Mesela ben utangaç biriyken bir süre garsonluk yaptım her gün yüzlerce insanla muhattap olunca utangaçlık falan kalmadı fakat uzun süredir çalışmayınca tekrar utangaçlık başladı. Yani demek istediğim insanlarla konuşarak bunu en garanti yoldan aşabilirsin.
Teşekkür ederim tavsiyen için umarım bir an önce geçer.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı