Çözüldü Üniversitede yarıyılda bir bölümden kalınırsa ne olur?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Makaleler
15
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
--[Ekran Kartı]: GIGABYTE Radeon RX 6600 EAGLE 8 GB
--[İşlemci]: AMD Ryzen 5500
--[RAM]: GoodRam 8GB IRDM PRO 3600MHz CL18 DDR4 [2x8]
--[Anakart]: GIGABYTE B450M K
--[NVMe SSD] Kingston NV2 1 TB

--[Monitör] Gigabyte G24F-2
--[Klavye-Mouse] Logitech MK120
--[Kulaklık] Corsair HS50 Pro

_
Meslek
Öğrenci
Merhaba, sadece bu Güz dönemi göreceğim. Temel matematikte pek iyi sayılmam ve kalma ihtimalim var, kalırsam ne oluyor? Bahar döneminde tekrar mı sınava giriyorum?

Son düzenleyen: Moderatör:
Alttan ders almak dedikleri bu oluyor, yaz okulu var ise yaz okulunda vermeye çalışıyorsun yok ise sonraki sene o dersi vermeye çalışıyorsun. Eğer mezun olduysan bir tek o ders kaldıysa yine onu vermen gerekiyor mezun olmuş sayılmıyorsun.

Bahar döneminde dersi alttan alamamam kötü oldu.

@Turgineer, işleyiş şu şekilde: Diyelim ki bu dönem bir dersten kaldınız, diğer dönem alamazsınız. Diğer yılın ilk döneminde alırsınız, böyle böyle gider bu. Aynı kural ikinci dönem dersleri için de geçerli, yapacak bir şey yok. Özetle birinci dönem dersini tekli dönemlerde, ikinci dönem derslerini de çiftli dönemlerde alabilirsiniz. Temel Matematikte vize notunuz kaç? Bir de vize ve final % kaç etkiliyor?

Temel Matematikte vize notunuz kaç? Bir de vize ve final % kaç etkiliyor?
Daha dün girdim sınava, belli değil. Vize %40, Final %60.

Aslında sınav korktuğum kadar zor değildi. O yüzden bu yıl kurtarma ümidim var.

@LAPSEKİLLİ BIG SMOKE

Şartlı geçme olayını henüz okula soramadım fakat bu yazıyor: "Tüm dersler için geçerli olmak üzere, genel sınavdan en az 50 puan alamayan öğrenci o dersten başarısız sayılır. Dersten başarılı olmak için dönem sonunda en az 60 puan veya 2,27 başarı kat sayısına sahip olmak gerekir."

Yeni konular

Geri
Yukarı