Üniversitelerde doluluk oranı %100

Coderman128

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ülkemiz gelişiyor sevindim bu habere. Üniversite sınavına giren kişi sayısı 3 milyona yakındı.

Ülkemiz gelişiyor sevindim bu habere. Üniversite sınavına giren kişi sayısı 3 milyona yakındı.
3 milyon kişinin hepsi yerleşmedi, toplam 923,411 olan AÖF hariç kontenjanda yerleşme sayısı 898,024.

Ayrıca kütüphanesinde babamın evindeki kütüphane kadar bile kitap olmayan, sıfır bilimsel makale yayınlarıyla eğitim kadrolarına gelmiş apartman üniversitelerinde okumak insana hiçbir şey katmıyor. Bu gelişmişlik değil tam tersine mümkün olduğu kadar seçkin tutman gereken bir sistemin değersizleşmesi anlamına geliyor. Türkiye'de gerçekten üniversite denilebilecek kurum sayısı devlette 20'yi özelde 5'i geçmiyor.

3 milyon kişinin hepsi yerleşmedi, toplam 923,411 olan AÖF hariç kontenjanda yerleşme sayısı 898,024.

Ayrıca kütüphanesinde babamın evindeki kütüphane kadar kitap olmayan, sıfır bilimsel makale yayınlarıyla eğitim kadrolarına gelmiş apartman üniversitelerinde okumak insana hiçbir şey katmıyor. Bu gelişmişlik değil tam tersine mümkün olduğu kadar seçkin tutman gereken bir sistemin değersizleşmesi anlamına geliyor. Türkiye'de gerçekten üniversite denilebilecek kurum sayısı devlette 20'yi özelde 5'i geçmiyor.
Türkiye'de çoğu üniversitenin kütüphanesi standartların çok çok altında zaten. Ayrıca çoğu Anadolu'ya açılmış niteliksiz üniversiteler.

Kimsenin umudunu kırmak istemem fakat bu ülkede YKS sınavında ilk %10 ya da %15'e giremeyenler, asgari ücretin %50-%70 fazlasına maaş almak için okuyor diye düşünüyorum.

Ben boşta kaldım. Ek kontenjan ile yerleşebilir miyim?

Yeni konular

Geri
Yukarı