Çözüldü Üniversiteye gidilmezse kayıt silinir mi?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

fatma_5690

Zeptopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba. Ben 2023 yılında 2 yıllık bir ön lisans bölümüne yerleştim. e-Devlet üzerinden kayit yaptım fakat herhangi bir kayit ucreti vs. para odemedim ve ders seçimi yapmadım çünkü 2024 YKS sınavına tekrar hazırlanmak istiyorum. Bu yüzden okula derslere hiç katılmadım gitmedim. O dönem bunu sormaya gittiğimde görevli biri kaydın burada kalsın istediğin yeri kazanınca gel sileriz demişti. Ara ara mail geliyor üniversiteden acaba kaydım silinmiş midir? e-Devlet'ten baktığımda pasif öğrenci olarak gözüküyorum. Öğrenci belgesinde kayit yenilememis olarak gözüküyor. Ne yapmalıyım? Teşekkür ederim.

Çözüm
Merhaba, azami öğrenim süresini aşana kadar kaydınız silinmez. Gidip kendiniz sildireceksiniz ya da sürenin aşmasını bekleyeceksiniz. Ön lisans bölümlerini 4 sene içerisinde bitirmeniz gerekmekte. 5. senenizde kaydınız silinir.
Arkadaşlar merhaba. Ben 2023 yılında 2 yıllık bir ön lisans bölümüne yerleştim. e-Devlet üzerinden kayit yaptım fakat herhangi bir kayit ucreti vs. para odemedim ve ders seçimi yapmadım çünkü 2024 YKS sınavına tekrar hazırlanmak istiyorum. Bu yüzden okula derslere hiç katılmadım gitmedim. O dönem bunu sormaya gittiğimde görevli biri kaydın burada kalsın istediğin yeri kazanınca gel sileriz demişti. Ara ara mail geliyor üniversiteden acaba kaydım silinmiş midir? e-Devlet'ten baktığımda pasif öğrenci olarak gözüküyorum. Öğrenci belgesinde kayit yenilememis olarak gözüküyor. Ne yapmalıyım? Teşekkür ederim.

2-3 yıl süresi var hocam silinmez kaydınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
Pasif olarak olduğu için sen tekardan sınava hazırlanıp girdiğinde tercih yaptığında otomatik sana çıkan üniversiteye kayıt olabilirsin pasif olması o yüzden.

Merhaba. Peki ÖSYM sitesinde YKS başvurusunda eğitim durumunu soruyor. Orada "bir yuksekogretim kurumuna yerlestim ama kayit yapmadım"i mi yoksa "kayitliyim"i mi seçeceğim? Şu an gerçekten kayıtlı miyim, kaydim kaldı mı bilmiyorum. Başvurular 26 Şubat'ta bitiyor. Bilgilerimi kayit yaptıktan sonra güncelleyebiliyor muyum acaba?

Merhaba, azami öğrenim süresini aşana kadar kaydınız silinmez. Gidip kendiniz sildireceksiniz ya da sürenin aşmasını bekleyeceksiniz. Ön lisans bölümlerini 4 sene içerisinde bitirmeniz gerekmekte. 5. senenizde kaydınız silinir.

Çözüm
Merhaba. Peki ÖSYM eğitim durumunu soruyor ona ne demeliyim? "Bir yuksekogretim kurumuna tercih yaptım kaydim yok"u mu yoksa "Kayitliyim"i mi? Sonradan bunu değiştirebiliyor muyuz?

@fatma_5690, seçenekler kısmının fotoğrafını atabilme şansınız var mı? Şu an seçeneklerin ne olduğunu tam hatırlayamıyorum da eğer bir programa kayıtlıyım tarzında bir seçenek varsa onu seçebilirsiniz.

@fatma_5690, seçenekler kısmının fotoğrafını atabilme şansınız var mı? Şu an seçeneklerin ne olduğunu tam hatırlayamıyorum da eğer bir programa kayıtlıyım tarzında bir seçenek varsa onu seçebilirsiniz.
Screenshot_2024-02-25-09-38-23~2.png

@fatma_5690 @LAPSEKİLLİ BIG SMOKE

Son düzenleme:
6. seçeneği seçin. Kırık OBP olayını da biliyorsunuzdur diye düşünüyorum. 2023 YKS'de tercih yapıp yerleştiniz ve tekrardan sınava gireceğiniz için sadece bir seneliğe mahsus OBP yarıya düşecek. 2025 YKS'de tam OBP alabilirsiniz eğer 2024 YKS'de yerleşmezseniz. Hedefinizi bilemiyorum da rakiplerinize göre bir tık fazla çalışmanız gerekiyor.

Geri
Yukarı