Üniversiteye gitmeden bitirmek mümkün mü?

Gdjer372

Hectopat
12 yılım zorunlu eğitimde kayboldu zaten. Bir 4 yılım daha kaybolsun istemiyorum. İğrenç üniversite ortamlarına girmek istemiyorum, sahte arkadaşlar edinmek istemiyorum, hoca denen ihtiyarların egosunu tatmin etmeye yarayan bir robot olmak istemiyorum, hijyenik olmayan yurtlarda kalmak istemiyorum... Uzar gider bu.

İstediğim bölüm şehrimde yok ve sağlık durumumdan dolayı yurtta kalamayacağım gibi. Uzaktan veya başka bir yolla, okula gitmeden bitirmek gibi bir şansım yok mu?

Okul arkadaşlarını ortam, hocaları ihtiyar, dersleri yapmayı robotluk olarak görüyorsan üniversite sana göre değil.
Arkadaşlarını sosyalleşmek ve bilgi alışverişi için, hocalarını tecrübe ve birimkilerini almak için kullanırsan daha isabetli olur.

Üniversitede hocalar bahsettiğin şekilde olmuyor tam anlamıyla egolarını tatmin etmek için geliyorlar.

Okul arkadaşlarını ortam, hocaları ihtiyar, dersleri yapmayı robotluk olarak görüyorsan üniversite sana göre değil.
Arkadaşlarını sosyalleşmek ve bilgi alışverişi için, hocalarını tecrübe ve birimkilerini almak için kullanırsan daha isabetli olur.
Üniye kendini geliştirmek için giden kaç kişi var? Kafeler üni öğrencisi dolu. Ellerinde telefon cüzdan sigara üçlüsü, sabahtan akşama kadar nagrile içiyorlar kafede.

Ve hocalar tecrübe ve birikimlerini aktarmak yerine egolarını tatmin ediyorlar.
Açıktan okuyabilirsiniz.

Açıköğretim bölümleri var. Ama oradan mezun olunca özel yerlerde iş bulma konusunda bir şey diyemem.
Tüm üniversiteleri açıktan okuyabiliyor muyum?

Geri
Yukarı