Üniversiteye için laptop vs masaüstü

Daha fazla  
Merhaba yakın zamanda bilgisayar almayı düşünüyorum fakat ailem laptop almamı istiyor ama ısınma sorunlarından pek olumlu bakmıyorum. Masaüstü daha yüksek performansa sahip fakat bir türlü karar veremedim sizce ne yapmalıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba yakın zamanda bilgisayar almayı düşünüyorum fakat ailem laptop almamı istiyor ama ısınma sorunlarından pek olumlu bakmıyorum. Masaüstü daha yüksek performansa sahip fakat bir türlü karar veremedim sizce ne yapmalıyım?
Dostum iyi bir laptop alırsan ısınma sorunuyla uğraşmazsın.

Üniversite kendi şehrindeyse masaüstü il dışında yatılı okuyacaksan laptop.

Laptop üniversite hayatında sana daha fazla konfor sağlar ama masaüstü bana hiç sıkıntı çıkarmaz, portatifliğin eksikliğini çekmem diyorsanız o zaman masaüstü bir bilgisayar da alabilirsiniz.

Arkadaşında dediği gibi ısınma sorunu iyi bir laptopta olmaz hem olsa bile üzerine biraz daha ekler soğutucu alırsın eğer ki yaşadığın yerde ise gideceğin üniverste masaüstü daha mantıklı ama uzak ise laptop daha mantıklı.

Hocam, sağlam bir araştırma ile ısınma sorunu olmayan bir laptop alabilirsiniz. Her laptop ısınıp kapanacak diye bir şey yok. Özellikle bu sorun için bile üretilmiş laptoplar var, laptop her zaman daha iyidir sabit bir yerde kalmayacaksanız. Bir arkadaşınıza yatılı gidersiniz, laptop'u götürürsünüz ya da şehir dışına bir yere gidersiniz götürürsünüz. Yani size kalmış, iyi bir laptop iyi bir bütçe ister tabi orası ayrı.

Yeni konular

Geri
Yukarı