Üniversite için laptop vs masaüstü

AOzanK

Decapat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
ÖĞRENCİ
Selamlar. Seneye seneye üniversiteye başlayacağım için bir bilgisayar almayı düşünüyorum.

Elimde iPad Air 4 var.

Hedefim tıp veya diş hekimliği fakültesi. Bu fakültelerde derslerin neredeyse tamamının slayt üzerinden işlendiği için iPad'in bana yeterli geleceğini düşünüyorum.

Oyun oynamayı her zaman çok sevmişimdir ve bu yüzden de güçlü bir bilgisayarımın olmasını istiyorum. Ekran kartı olarak içinde RTX 3060 barındıran bir masaüstü PC veya laptop düşünüyorum. Hangisini almamı önerirsiniz?

Teşekkürler.

Selamlar. Seneye seneye üniversiteye başlayacağım için bir bilgisayar almayı düşünüyorum.

Elimde iPad Air 4 var.

Hedefim tıp veya diş hekimliği fakültesi. Bu fakültelerde derslerin neredeyse tamamının slayt üzerinden işlendiği için iPad'in bana yeterli geleceğini düşünüyorum.

Oyun oynamayı her zaman çok sevmişimdir ve bu yüzden de güçlü bir bilgisayarımın olmasını istiyorum. Ekran kartı olarak içinde RTX 3060 barındıran bir masaüstü PC veya laptop düşünüyorum. Hangisini almamı önerirsiniz?

Teşekkürler.
Bu dallarda laptop'un çok gerekli düşünmüyorum. Masaüstü daha mantıklı olabilir.

Elimde iPad Air 4 var.

Hedefim tıp veya diş hekimliği fakültesi. Bu fakültelerde derslerin neredeyse tamamının slayt üzerinden işlendiği için IPad'in bana yeterli geleceğini düşünüyorum.

Teşekkürler.

Eğer başka şehirde okuyacaksan laptop.

Elimde iPad Air 4 var.

Teşekkürler.
Hocam laptop al tabi ki ancak bu araştırmayı sınavdan sonra yapsan daha iyi değil miydi. Bence şimdi sınavına odaklan. Yazın güzelce araştırırsın.

Size tavsiyem şu yönde olacak. Bildiğim kadarıyla Tıp veya Diş Hekimliği alanlarında Mimarlık veya Mühendislikte kullanılan programlara gerek duyulmuyor. Yani her an bilgisayarının yanında olmasına gerek yok. Ayrıca iPad sahibi olman slaytlar ve taşınabilirlik açısından sana avantaj sağlıyor. Madem oyun oynamayı da çok seviyorsun kendine rahat bir masaüstü topla ve keyfine bak.

Şunu da unutmamak gerekiyor ama üniversite içerisinde her daim laptop işine yarıyor. Arkadaşlarınla bir yerde oynamak istersin, bir yere takılmak istersin veya okulun kütüphanesinde sabahlamak istersin vesaire. Aklına gelebilecek her durumda işine yarayacak. Çok sosyal biri değilsen ve kalacağın yer okuluna çok yakın bir konumdaysa masaüstü almanı tavsiye ederim. Yok kalacağın yer uzak veya sosyal biriysen iyi bir laptop işini görecektir hocam.

Geri
Yukarı