Üniversiteyi bırakınca tecil bozulur mu?

Donkobus

Hectopat
Daha fazla  
Meslek lisesi mezunu olduğum için askerliğimi 2027 yilina kadar tecil ettirmiştim. Bu sene üniversite kazandım ve askerliğim 2030 yılına uzadı. Diyelim ben dondurup daha sonra hiç üniversiteye gitmedim, askerliğim direk tecili bozuluyor mu yoksa 2027 yılına geri mi düşüyor?

Selam, dostum şöyle eğer ki kazanıp okula gidip üniyi dondurursan zaten tecilin 2030 olduğu için yine aynı kalır ama zaten üniversiten bitince tecilinin 2030 olduğuna bakma düşer ön lisansa eğer 2 sene okursan 2025 SE 2026 da gidersin okul bitince tecilinde bozuluyor iyi sosyaller.

Selam, dostum şöyle eğer ki kazanıp okula gidip üniyi dondurursan zaten tecilin 2030 olduğu için yine aynı kalır ama zaten üniversiten bitince tecilinin 2030 olduğuna bakma düşer ön lisansa eğer 2 sene okursan 2025 SE 2026 da gidersin okul bitince tecilinde bozuluyor iyi sosyaller.
Meslek lisesi okuduğum için 2027 yılına kadar zaten tecilliydi, üniversiteyi dondurup bırakma durumum var. Eğer böyle olursa lisedeki hakkımda bitiyor mu? Direk askere mi çağrılıyorum yoksa 2027 ye geri mi dönüyor?

Tecilin komple düşme ihtimali yok değil mi bir de okul kaydini aktif tutup gitmezsem 2030 da kalmaya devam mı edecek?
Eğer üniversite kaydını dondurursan veya sildirirsen tecilin düşecektir. Kaydı dondurmayıp aktif olarak tutarsan ama gitmezsen tecilin düşmez. Öğrenci statüsünde göründüğün sürece tecil kendi kendine iptal olmaz fakat dediğim gibi. Dondurma veya sildirme durumunda tecil düşer.

Eğer üniversite kaydını dondurursan veya sildirirsen tecilin düşecektir. Kaydı dondurmayıp aktif olarak tutarsan ama gitmezsen tecilin düşmez. Öğrenci statüsünde göründüğün sürece tecil kendi kendine iptal olmaz fakat dediğim gibi. Dondurma veya sildirme durumunda tecil düşer.
Tecil 2027 ye kadar mı düşecek yoksa komple mi?

Meslek lisesi mezunu olduğum için askerliğimi 2027 yilina kadar tecil ettirmiştim. Bu sene üniversite kazandım ve askerliğim 2030 yılına uzadı. Diyelim ben dondurup daha sonra hiç üniversiteye gitmedim, askerliğim direk tecili bozuluyor mu yoksa 2027 yılına geri mi düşüyor?

Ben lise bittikten sonra yüksekokul kazanıp gitmiştim bitince DGS çalıştığım yılda kaçağa düşmüştüm DGS'yi kazanıp gittiğim yıl fark ettim ki tecil uzamamış öğrenci belgemle giderek tekrar uzattım okul bitti. Öğrenci belgesi ile uzattığımda 2026 sonuna kadar tecilim vardı şimdi de öyle görünüyor. Ama okulu bırakırsan durum ne olur bilemiyorum. Ayrıca tecil uzatma hakkı sadece 1 kereye mahsus 2 yıllık veriliyor diye de biliyorum.

Tecil 2027 ye kadar mı düşecek yoksa komple mi?
şurada sanırsam detaylı açıklamışlar:
Askerlik İşlemleri - Öğrenci İşleri Müdürlüğü | İzmir Ekonomi Üniversitesi

Yeni konular

Geri
Yukarı