Üniversiteyi Kazanabilir miyim?

Uskudarli34

Hectopat
Yer
Ankara
Merhaba sosyal. Sizden bu konu hakkında öneri istiyorum. 20 yaşıma gireceğim Mayıs'ta ve 140 gün sonra da sınav var. Durum değerlendirmesi yapınca bu sene de kazanamayacak gibiyim. Zaten bir sene mezuna kaldım bu sene kalırsam açıkcası bir daha girmeyi bile düşünmüyorum sınava. Yabancı dilimi geliştirip yazılım öğrenmek ve bir şekilde iş hayatına atılmam gerek diye düşünüyorum. Önerileriniz var midir? Sizce ne yapmalıyım? Çok bunaldım hem de yaşama isteğimi alıyor bu sınav. O kadar stresli bir durumdayım ki psikolojimin bozulduğunu hissediyorum yavaş yavaş. TYT'nin yarısına hakimim. Sizce 140 günde AYT toparlanır mı yoksa kafamdaki gibi dil öğrenip yazılıma mı atılsam? Fikirlerinize ihtiyacım var.

Şu an sizin için daha garanti ve daha kolay gözüken kısım YKS için çalışmak. Yakında karşınıza çıkacak olan şey de bu. 140 gün boyunca gerçekten ciddi bir şekilde çalışın, çabalayın ve sonuca göre kararınızı verin. Şu an zamanınız varken bunu düşünmek biraz kaçış yeri aramak gibi gözüktü bana. Youtube üzerinden bir sürü kaynak ile, kendinize kamp tarzı güzel planlar yaparak çalışmak fayda edecektir.

Geri
Yukarı