Üniversiteyi yarıda bırakıp İngiltere'ye gidilir mi?

Nicksiz42

Hectopat
Arkadaşlar elime bir fırsat geçti. Yakınımın bağlantısı sayesinde İngiltere'de restoran, market şubeleri olan birisi, yanında çalıştırmak için bütün masraflar ona dahil olacak şekilde beni İngiltere'ye götürme teklifinde bulundu. Bense şu anda veteriner fakültesi 4. sınıf öğrencisiyim. Babam astsubay. Sizce okulu, ailemi her şeyi bırakıp İngiltere'ye gitmeme değer mi? Henüz kararımı veremedim.
(Babamın mesleğini şu anki maddi durumumu kıyaslama yapmanız için belirttim.) Bu konu hakkında tecrübesi, bilgisi, kendinden emin kişiler yanıt verirse sevinirim. Benim için ciddi ve dönülmez bir karar olacak çünkü. Teşekkürler.

Arkadaşlar elime bir fırsat geçti. Yakınımın bağlantısı sayesinde İngiltere'de restoran, market şubeleri olan birisi, yanında çalıştırmak için bütün masraflar ona dahil olacak şekilde beni İngiltere'ye götürme teklifinde bulundu. Bense şu anda veteriner fakültesi 4. sınıf öğrencisiyim. Babam astsubay. Sizce okulu, ailemi her şeyi bırakıp İngiltere'ye gitmeme değer mi? Henüz kararımı veremedim.
(Babamın mesleğini şu anki maddi durumumu kıyaslama yapmanız için belirttim.) Bu konu hakkında tecrübesi, bilgisi, kendinden emin kişiler yanıt verirse sevinirim. Benim için ciddi ve dönülmez bir karar olacak çünkü. Teşekkürler.

Ailenin haberi varsa bence git. Tabii izinleri de varsa.

Gitmeye kafa koyduğunuza göre hiç İngilizce biliyor musunuz diye sormayacağım çünkü bilmeden böyle bir karar alacağınızı düşünmüyorum. Aslında veterinerlik fakültesini bitirip öyle gitmeniz çok daha iyi olur gibime geliyor sonuçta 4 sene okumuşsunuz ve önünüzde 1 sene kalmış.

Gidilir. Orada 3 yıllık Bachelor programıyle Türkiye'de profesörle eşdeğer eğitim ve yetkinliğe sahip olarak yeniden veterinerlik okuyabilirsiniz.
Hocam şu programı daha detaylı anlatabilir misiniz acaba? İlk defa duydum benim için güzel bir fırsat olabilir.
Gitmeye kafa koyduğunuza göre hiç İngilizce biliyor musunuz diye sormayacağım çünkü bilmeden böyle bir karar alacağınızı düşünmüyorum. Aslında veterinerlik fakültesini bitirip öyle gitmeniz çok daha iyi olur gibime geliyor sonuçta 4 sene okumuşsunuz ve önünüzde 1 sene kalmış.
4'e bu sene geçtim hocam. 2 sene diyelim biz ona :D İngilizce derdimi anlatacak kadar biliyorum.
Ülkemiz şartları içinde işsiz kalacaksın gerçekçi olalım.

Diliniz ve imkanıız varsa gidin.
İhtimaller her zaman var tabii. Bölümüm güzel diye işim garanti değil ama düşük bir ihtimal şuan.

Hocam şu programı daha detaylı anlatabilir misiniz acaba? İlk defa duydum benim için güzel bir fırsat olabilir.
Hocam Avrupa üniversitelerinde 3 yıllık programlar uygulanıyor ve bizim lisans programlarımıza denk. Ayrıca uygulamalı eğitim üzerine çok ciddi planlamaları ve etkinlikleri var. Eğer üniversitenizi bitirip gidebilme şansınız varsa gidin ama tek sefere mahsus bir şeyse kaçırmayın.

Sorumu bu kesinlikle gidilir. Hem refah düzeyi yüksek bir ülke hem de iş bulmak daha kolay. Hepsini geçtim vatandaşına değer veren bir ülke İngiltere.

Yeni konular

Geri
Yukarı