Ünversite okumadan yurt dışına oto tamirci olarak gilebilir mi?

yusufexe1

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba şu an araba tamirciliği yapıyorum kalfalık ustalık belgemı alıp yeterlı tecrubeye sahıp olursam yurt dısına çalışma izni ile gidebilir miyim? Yani üniversite şartmı ben daha çok araba modifiye güçlendirme yonunde gelecegımı dusunuyorum o yuzden unıversite gereksız kalıyor ve unıversite için daha temelim bile yok. Sıfırdan başlamam gerek. Bu konular hakkında deneyimli olan herkes yardımcı olabilir mi rica etsem?

Tanıdıksız çok zor. Sonuçta orada kalmak için bir mazerete ihtiyacın var. Almanya işçi alımlarını geri açtı diye biliyorum. Onları takip edebilirsiniz.

Ülkesine göre değişir. Örneğin Karadağ'a gidip doğru danışmanla çalışıp bir kaç bin Euro masraf edip bir hafta içinde şirket açarak 1-2 ay içerisinde oturum ve çalışma izni alabilirsiniz. Sonra bu izin ile orada dükkan açıp işletebilirsiniz. Ha bu bir yatırım tavsiyesi değildir örnek olsun diye söylüyorum.
Öte yandan İngiltere gibi ülkeler "Nitelikli Çalışan" vizesi veriyor. Yabancı diliniz varsa hangi meslekleri nitelikli saydıklarına bakın, mesleğiniz varsa o yoldan yürüyün.
Mesela şu meslek kodu sizin alanınıza giriyor. Biraz İngilizce geliştirip TOEFL gibi bir sınavla B1 seviyesini belgeleyin. Zaten İngilizce ve meslek 30 puan ediyor. Bir de oradan iş teklifi bulursanız 20 puan da o, başvuru için istenilen 50 puanı topluyorsunuz.
1698370748788.png

Geri
Yukarı