Üretim Hatalı SAPPHIRE HD 7870 kartım ve DataGate'e başvurum

Merhaba, aynı durum benim de 2 kez PowerColor marka 7870 kart ile başıma geldi. İlk aldığımda 1 hafta sonra geri götürdüm ve kartı hemen değiştirdiler ancak 2. kart şu an 3. kez serviste. Benim kartım çizgi tarafından arıza giderildi ve kapasitör değiştirildi açıklaması ile tarafıma gönderildi.

Ancak heaven testinde 1-1.5 saat civarında yine siyah ekran problemi yaşadım. Şimdi 3. kez servisten dönmesini bekliyorum. İşin ilginci bu benim 2. kartım ve CF yapmak için almıştım. Diğer kartım da aynı marka ve model ancak hiçbir sorunu yok.

Son düzenleyen: Moderatör:
Aynı sorun bende de vardı ama sorunun üretim hatası olduğunu bilmeden aylarca kullandım sonra araştırdım ki Sapphire geri topluyormuş bazı serideki ürünleri. Benim ekran kartımda da o hatadan vardı(black screen) ve sapphire supporta mail attım.

Maillerimin sonucunda Sapphire Türkiye datagateye ve bana Kullanıcımıza bedelsiz olarak yeni kartını verebilir misiniz diye mail attığını görünce çok şarşırdım çünkü Türkiyeden kimseyle muhattap olmadım. Sonra datagate aradım durum böyle böyle mail gelmiş gördümüz mü diye bana kadının dediği şu "size bir maille bedelsiz kart vermem mümkün değil" sanki maili ben atmışım gibi bana laf atıyor:D

Sonra mail geldi datagateden yeni kartınız kargoya verilmiştir diye. Şimdi datagateden ekran kartını bekliyorum size örnek teşkil etsin diye konuyu hortlattım eğer böyle bir sorununuz varsa https://support.sapphiretech.com/ adresinden işinizi halledin burdaki yarım akıllılarla muhattap olmayın.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kendi açtığım konuda da yazdım buraya da eklemek istedim belki faydamız dokunur benim gibi kartı değiştiremeyenler için....

Sabreden derviş muradına ermiş....Herhalde sorunu çözdüm..4 saattir mafia 2 -metro 2013--watch dogs hepsinden karışık şekilde oynadım black screen hatası vermedi..Hali hazırda watch dogs hala arka planda çalışıyor.Benim gibi saphire 7870 ghz mağdurlarının işine yarayacağını umuyorum ..Gelelim çözüme saphire trixx indirip kuruyoruz daha sonra overclocking sekmesi altındaki gpu clocku:1000mhz memory clocku:1150 mhz vddc:1100 e indiriyoruz bu kadar basit.Zaten amdnin yaptığı açıklamada saphire dağıtıcısının voltajı dağıtan parçalarının sıkıntılı olduğu yönünde demek ki hatalı üretim olan bu kartlara fazla voltaj yaramıyor..bende işe yaradı arkadaşlar deneyin inşallah düzelir sorununuz..

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı