Ürün aldığım satıcı yanlış ürün göndermiş ve geri istiyor

Kroi

Hectopat
Merhaba geçenlerde C920s webcam kamera aldım ama C922 gelmiş. Bende ertesi gün kargoyu alıp eve geldiğimde fark ettim sorun olmaz diye kargoyu vs. açtım bugün satıcı arayıp yanlış ürün gönderdiklerini ve iade açmamı istedi lakin benim boş vaktim yok. Kargo 5-6 gibi kapanıyor bende öyle müsait oluyorum. Tek yaşıyorum verebilecek kimse yok. Kamerayı zaten iş için almıştım bu konuda ne yapmalıyım başıma bir sorun açar mı?

Merhaba geçenlerde C920s webcam kamera aldım ama C922 gelmiş. Bende ertesi gün kargoyu alıp eve geldiğimde fark ettim sorun olmaz diye kargoyu vs. açtım bugün satıcı arayıp yanlış ürün gönderdiklerini ve iade açmamı istedi lakin benim boş vaktim yok. Kargo 5-6 gibi kapanıyor bende öyle müsait oluyorum. Tek yaşıyorum verebilecek kimse yok. Kamerayı zaten iş için almıştım bu konuda ne yapmalıyım başıma bir sorun açar mı?

Tam tersi olsaydı,
"Benim boş vaktim yok. Kargo 5-6 gibi kapanıyor bende öyle müsait oluyorum. Tek yaşıyorum verebilecek kimse yok."
Diyerek yine de sağlık olsun der miydiniz?

Dostum aradaki fiyat farkı fazla görünmüyor. Eğer karşıdakine bu durumu anlatabilirsen, aradaki fiyat farkınıda verirsen bir sıkıntı olacagını zannetmiyorum.

Tam tersi olan bir durumda da bu duruşu sergiler miydiniz? Eğer sergilerim diyorsanız ki bu büyük bir yalan olur sizin ulaştığınız ahlak düzeyine dünyada kimse ulaşamaz.

Düşünün yüksek model bir ürün almışsınız ama düşük model gönderiliyor. Satıcı size olsun ya zamanım yok şimdi onunla şey edin idare edin diyor. Vallahi yana yakıla tüketici hakem heyetinden mahkemeye, CİMERE, avukatlara, PFDK'ya bile başvurmanın yollarını arıyor olurdunuz.

Empati, empati.

İade etme ne güzel daha iyisi gelmiş.

İçimde bir kuruntu var işte bir de iş yerinden izin alabilecek durumda değilim şu aralar, üstüne izin alırsam ücret kesintisi olacak bu sefer ben zarara uğrucam bundan ötürü kötü hissediyorum

Tam tersi olsaydı,
"Benim boş vaktim yok. Kargo 5-6 gibi kapanıyor bende öyle müsait oluyorum. Tek yaşıyorum verebilecek kimse yok."
Diyerek yine de sağlık olsun der miydiniz?
vaktim olmadığı için başka bir çözüm yolu önerdim lakin kabul etmedi illa ürünü istiyor. Kendi satış mağazasında olmayan bir ürünü göndermiş.

İçimde bir kuruntu var işte bir de iş yerinden izin alabilecek durumda değilim şu aralar, üstüne izin alırsam ücret kesintisi olacak bu sefer ben zarara uğrucam bundan ötürü kötü hissediyorum

vaktim olmadığı için başka bir çözüm yolu önerdim lakin kabul etmedi illa ürünü istiyor. Kendi satış mağazasında olmayan bir ürünü göndermiş.
Adama gel al benim zamanım yok de.

İade etmemek için bahaneler çıkıyor, aradaki farkı ver o zaman satıcıya?

Geri
Yukarı