Ürün satmak için müşteri kandırma

*!!NIGHT!!*

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar yaklaşık 1 yıl önce yaşadığım olayı anlatayım. Bir teknoloji mağazasından bilgisayar alacaktık. Ve adam karşımıza 1050 Ti ekran kartına sahip bir bilgisayar çıkardı. Bende dedim ki neredeyse aynı fiyata RX 570'li bir bilgisayar alabilirim çünkü daha güçlü dedim. Adam dedi ki 1050 Ti ondan daha güçlü. Sonra başka birini çağırdı o da geldi telefonumu aldı ve internetten 1050 Ti vs RX 570'e baktı. Baktığı siteyi bize göstermedi dedi ki "evet 1050 Ti %30 oranında daha iyi" sonra satın almadık ve eve geldik. Adam açtığı siteyi son girilen siteler sekmesinden kapatmamıştı sanırsam ve bende aynı siteyi bulmuştum bu şekilde ve baktım ki adamın baktığı site de RX 570 daha güçlü gösteriyor. Adam basbayağı bizi kandırmış orada. Siz de bu tuzağa düşmeyin ve mağazaya gitmeden önce bir araştırma yapın ne olur ne olmaz.

Yani hocam bayağı kandırmaya çalışmış korkulur bunlardan.

Arkadaşlar yaklaşık 1 yıl önce yaşadığım olayı anlatayım. Bir teknoloji mağazasından bilgisayar alacaktık. Ve adam karşımıza 1050 Ti ekran kartına sahip bir bilgisayar çıkardı. Bende dedim ki neredeyse aynı fiyata RX 570'li bir bilgisayar alabilirim çünkü daha güçlü dedim. Adam dedi ki 1050 Ti ondan daha güçlü. Sonra başka birini çağırdı o da geldi telefonumu aldı ve internetten 1050 Ti vs RX 570'e baktı. Baktığı siteyi bize göstermedi dedi ki "evet 1050 Ti %30 oranında daha iyi" sonra satın almadık ve eve geldik. Adam açtığı siteyi son girilen siteler sekmesinden kapatmamıştı sanırsam ve bende aynı siteyi bulmuştum bu şekilde ve baktım ki adamın baktığı site de RX 570 daha güçlü gösteriyor. Adam basbayağı bizi kandırmış orada. Siz de bu tuzağa düşmeyin ve mağazaya gitmeden önce bir araştırma yapın ne olur ne olmaz.
Klasik satış taktikleri ve tabiri caizse ticaret. Yani gayet normal böyle şeyler herkes yapıyor. Tabiki de bu denli müşteriyi kandırmak hoş değil. Ama onlara göre ticaret yapıyorlar.

Arkadaşım Vatan'dan bilgisayar alırken bir çalışan bize illa Office satmak istedi. Arkadaşımın okuduğu üniversitenin ücretsiz Office verdiğini söylediğimizde aldığımız tepki:
-Okulların verdiği lisanslar bazı dosyaları açmayabiliyormuş.

Aynı program, yasal bir lisans ama kafasına göre bazı dosyaları açmıyormuş. Yersen.

O yüzden hiç şaşırmıyorum artık böyle şeylere.

Hocam bunun cok benzerini yaşadım i5 model bir PC alacaktım 2 nesil dedi AMD olsa dedim 700 TL gibi bir fiyat bicti i5'e o da AMD cin Mali hemen bozulur cok ısınır hem i5 her zaman daha iyi dedi dedi su anda Full AMD sistem kullanıyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı