Stokta olmayan ürün için muadil ürün değişimi mümkün mü?

LionelMaradona

Hectopat
Arkadaşlar monitörümde ölü piksel ve ışık sızması haricinde ek olarak ekranın sol üst kısmında yukarıdan aşağıya doğru kalınca siyah bir çizgi var. Bunun ne olduğunu bilmiyorum, mavi ekranda oyun menülerinde özellikle beliriyor.

Ben bu ürünü 2018 Kasım indirimlerinden 1217 liraya almıştım, bahsettiğim çizgiyi birkaç hafta önce fark ettim. Monitörü hepsiburada.com şu an satmıyor MSI MAG241C ama muadili olan MSI MAG241CV adlı monitörü satıyorlar. Ben şimdi monitörümü servise gönderip değişim raporu alırsam hepsiburada.com bana paramı iade edecek. Değişim yapabilmem için hangi kanunu dayanak olarak kullanabilirim? Hukukçu arkadaşlar yardımcı olabilir mi lütfen?

Son düzenleyen: Moderatör:
Seni Baya oyalarlar arkadaşın dediği gibi garantisi bitmesi için veya bir bahane bulup kabul etmezler bence ama sanırım aynı fiyat bir şey ile değiştirilebiliyordu sanırım tam bilmiyorum ama hukuk okuyan, bilen arkadaşlar yardımcı olacaktır sana

Eğer garantisi 2 yıl ise yakın zamanda bitecektir. Yakın zamanda bitecek ürünlerde de bilerek oyalıyorlar garantisi bitmesi için.

1 ay garantisi var, servis raporu aldıktan sonra garanti süresi bitse de raporun gereğini yapmakla yükümlüdür hepsiburada. Benim burada sorma istediğim soru şu; monitörümün muadili ile değişimi yapılabilir mi?

Geri
Yukarı