Ürün servisteyken garanti süresi geçer mi?

Kozuch94

Hectopat
Katılım
8 Şubat 2015
Mesajlar
68
Çözümler
1
Merhabalar.
Anakartımın PCI Express slotunda bir problem oldugunu düşünüyorum. X16'da calısmıyor. 2 farklı ekran kartı denedim. X1 hızında calısıyor ikisi de.
Bu yüzden garantiye yollama kararı aldım fakat garanti resimdeki gibi 4 Mart'ta bitiyor. Bugun ayın 1'i. Yarın kargoya versem ve ayın 3'ünde ellerine geçse cihaz, işleme başlamasalar bile garanti dahilinde olur mu? Bana garantisi geçmiş demesinler diye soruyorum.
Saygılar.
 

Dosya Ekleri

  • WhatsApp Image 2021-03-01 at 16.47.49.jpeg
    WhatsApp Image 2021-03-01 at 16.47.49.jpeg
    44,4 KB · Görüntüleme: 17
KS
Kozuch94

Kozuch94

Hectopat
Katılım
8 Şubat 2015
Mesajlar
68
Çözümler
1
Cevaplar için teşekkürler işin enteresan yanı ben anakartı 3 Mayıs 2018 de almışım 3 yıl garanti diyor ama 4 Mart'ta garanti bitiyor. Burdanda Çalışıyorlar Sanırım.
 

hukuktimsali

Picopat
Katılım
24 Şubat 2021
Mesajlar
128
Merhabalar.
Anakartımın PCI Express slotunda bir problem oldugunu düşünüyorum. X16'da calısmıyor. 2 farklı ekran kartı denedim. X1 hızında calısıyor ikisi de.
Bu yüzden garantiye yollama kararı aldım fakat garanti resimdeki gibi 4 Mart'ta bitiyor. Bugun ayın 1'i. Yarın kargoya versem ve ayın 3'ünde ellerine geçse cihaz, işleme başlamasalar bile garanti dahilinde olur mu? Bana garantisi geçmiş demesinler diye soruyorum.
Saygılar.

Garanti belgesi yönetmeliği.

Garanti süresi madde 6 –
(1) garanti süresi; malın tüketiciye teslim tarihinden itibaren başlar ve asgari iki yıl veya bu yönetmeliğe ekli listedeki ölçü birimi ile tespit edilen değer kadardır.

(2) garanti süresinin başka bir ölçü birimi ile belirlenmiş olması halinde, malın üzerinde bu ölçü biriminin tespitine yönelik bir düzeneğin bulunması veya yapısının bu değerin tespitine uygun olması gerekir. Aksi halde garanti süresinin asgari iki yıl olduğu kabul edilir.

(3) malın arızalanması durumunda, tamirde geçen süre garanti süresine eklenir.

Yani garanti sürene tamirde geçen tüm süreyi ekleyebilirsin aksi durumda yine tüketici hakem heyetine başvurabilirsin.
 
Yukarı