Ürünü iade etme hakkım yok mu?

Sanırım siz aldığınız hiçbir ürünün jelatinini sökmüyorsunuz. Bir liralık jelatin için iade almamak kadar komik bir durum olamaz. Arkadaş Thh'ye başvuracak zaten.
Tarafınıza jelatini açılmış ürün gönderilse burada açacağınız konu başlıklarını tahmin edebiliyorum.
"X Firması tarafıma ikinci el cihaz gönderdi, rezalet!!! uzak durun bu firmadan" falanken gelip bir liralık jelatin falan demeniz ironik.

Tarafınıza jelatini açılmış ürün gönderilse burada açacağınız konu başlıklarını tahmin edebiliyorum.
"X firması tarafıma ikinci el cihaz gönderdi, rezalet! Uzak durun bu firmadan" falanken gelip bir liralık jelatin falan demeniz ironik.

Hocam anlayamadınız sanırım. Ürünün sırf jelatini açıldı diye iade almamak diye bir durum söz konusu olamaz, ve gönderen firmada o jelatinlerden oldukça fazla vardır merak etmeyin. Hatalarını kabul etmeyip jelatin diye bahane uydurmuşlar. Neden bu kadar içerlediniz anlamadım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam anlayamadınız sanırım. Ürünün sırf jelatini açıldı diye iade almamak diye bir durum söz konusu olamaz, ve gönderen firmada o jelatinlerden oldukça fazla vardır merak etmeyin. Hatalarını kabul etmeyip jelatin diye bahane uydurmuşlar. Neden bu kadar içerlediniz anlamadım.

Her şeyi kendine yontan, her şeyi bildiğini sanan insanları sevmiyorum, bencil geliyorlar. İçerlemek ile bir ilgisi yok yani. 🥱

İyi forumlar.

Bilmiyorum da jelatini sökülen ürünü nasıl satıcak. Siz şimdi bir ürün alsanız jelatini açılmış gelse onu kabul edecek misiniz? Çoğu kişinin edeceğini sanmıyorum.

Malın tesliminden sonra ambalaj, bant, mühür, paket gibi koruyucu unsurları açılmış olması halinde maddi ortamda sunulan kitap, dijital içerik ve bilgisayar sarf malzemelerine ilişkin sözleşmeler” cayma hakkı kapsamı dışındadır

Jelatini fabrikada yapılır satıcı o jelatini uygulayamaz

Son düzenleme:
Bilmiyorum da jelatini sökülen ürünü nasıl satıcak. Siz şimdi bir ürün alsanız jelatini açılmış gelse onu kabul edecek misiniz? Çoğu kişinin edeceğini sanmıyorum.

Malın tesliminden sonra ambalaj, bant, mühür, paket gibi koruyucu unsurları açılmış olması halinde maddi ortamda sunulan kitap, dijital içerik ve bilgisayar sarf malzemelerine ilişkin sözleşmeler” cayma hakkı kapsamı dışındadır

Jelatini fabrikada yapılır satıcı o jelatini uygulayamaz
Hocam çok kafamı karıştırdınız. Jelatini çöpe atmadım bu arada. Aynı eskisi gibi üzerine yapıştırdım ama çok uğraşmadım ve içine böyle hava girdiği için jelatin kusursuz, sıfır gibi gözükmedi. Ama uğraşılsa sıfır gibi de takılabilir aslında. THH ye başvursam olumsuz mu sonuçlanır şimdi uğraşmayayım o zaman.

Hocam çok kafamı karıştırdınız. Jelatini çöpe atmadım bu arada. Aynı eskisi gibi üzerine yapıştırdım ama çok uğraşmadım ve içine böyle hava girdiği için jelatin kusursuz, sıfır gibi gözükmedi. Ama uğraşılsa sıfır gibi de takılabilir aslında. THH ye başvursam olumsuz mu sonuçlanır şimdi uğraşmayayım o zaman.

O jelatini jilet gibi yapıştıra bileceğinizi sanmıyorum. Eğer paketine zarar vermeden ürünü açıp jelatinini sökmeden ürüne bir bakıp iade etmeye karar verseydiniz bir sorun olacağını sanmıyorum satıcıda kabul ederdi etmese bile şikayet edip paranızı alırdınız. Ama ürünün jelatinini sökmüşsünüz satıcı o ürünü kabul etse tekrardan 0 ürün diye nasıl satabilecek.

Thh ye başvurursanız ne sonuç çıkar bilmiyorum hiç böyle bir şey denemedim. Zaten başvururken oradaki memura anlatırsanız o size söyler olup olmayacağını gerekli deneyime sahiptirler diye düşünüyorum.

O jelatini jilet gibi yapıştıra bileceğinizi sanmıyorum. Eğer paketine zarar vermeden ürünü açıp jelatinini sökmeden ürüne bir bakıp iade etmeye karar verseydiniz bir sorun olacağını sanmıyorum satıcıda kabul ederdi etmese bile şikayet edip paranızı alırdınız. Ama ürünün jelatinini sökmüşsünüz satıcı o ürünü kabul etse tekrardan 0 ürün diye nasıl satabilecek.

Thh ye başvurursanız ne sonuç çıkar bilmiyorum hiç böyle bir şey denemedim. Zaten başvururken oradaki memura anlatırsanız o size söyler olup olmayacağını gerekli deneyime sahiptirler diye düşünüyorum.
Başvurdum valla hocam bakalım artık. Sadece bir jelatinin bu kadar etki etmesi çok saçma geldi bana ama. Sonuçta bize yasal bir hak tanınmış 14 gün iade diye. İllaki satın alınan çoğu üründe, ürünün işte poşeti olsun, jelatini olsun vesaire bir şeyi vardır ve tüketici iade etmeden önce bunları biraz da olsa kurcalıyor veya zarar veriyor olabilir. O zaman çoğu iade başvurusu tüketici aleyhine sonuçlanırdı bu kadar ince eleyip sık dokusalar. Neyse artık dediğim gibi başvurdum bakalım. Sırf aslında satıcıya uyuz oldum diye dibine kadar gidiyorum. İade talebi açar açmaz beni arayıp ürün çalışmıyor mu sıkıntı nedir, ürünü iade ettiniz ama olmuyor böyle 20 tl kargo git-gel para ödüyoruz falan demişti...
Evet, başvurun. 14 gün içinde koşulsuz iade hakkınız var.

TV'nizde HDMI-CEC özelliği varsa ayrı bir kumandaya gerek yok bu arada.
Hocam LG TV 2015 model webos 2 tv'im var. HDMI-CEC vardır diye düşünüyorum. Cidden televizyon kumanda mı ps4 üzerinde kullanabilir miyim? Müthiş olur valla, ama nasıl yapıcam hiç bir bilgim yok.

Başvurdum valla hocam bakalım artık. Sadece bir jelatinin bu kadar etki etmesi çok saçma geldi bana ama. Sonuçta bize yasal bir hak tanınmış 14 gün iade diye. İllaki satın alınan çoğu üründe, ürünün işte poşeti olsun, jelatini olsun vesaire bir şeyi vardır ve tüketici iade etmeden önce bunları biraz da olsa kurcalıyor veya zarar veriyor olabilir. O zaman çoğu iade başvurusu tüketici aleyhine sonuçlanırdı bu kadar ince eleyip sık dokusalar. Neyse artık dediğim gibi başvurdum bakalım. Sırf aslında satıcıya uyuz oldum diye dibine kadar gidiyorum. İade talebi açar açmaz beni arayıp ürün çalışmıyor mu sıkıntı nedir, ürünü iade ettiniz ama olmuyor böyle 20 tl kargo git-gel para ödüyoruz falan demişti...
Bence saçma değil. jelatin etiket falan söküp iade edemezsin atıyorum kıyafetlerde ürünün etiketini kestiysen onu iade almazlar.

Cayma hakkı var evet ama siz ürünü alıp kurcaladıktan sonra o ürün 0 ürün olmuyor. jelatinine zarar vermeden bakmanız gerekir. Ürünü alıp bir hafta kullanıp sonra cayma hakkını kullanıp paramı alıyım diye bir şey olsa sizce bu mantıklı mı? Tekrar söylüyorum ürünün ambalajına, etiketine zarar geldiyse o ürün kullanılmıştır ve 0 ürün olmaz satıcı onu 0 diye bir daha satamaz. Başka birinin iade ettiği öyle bir ürünü satıcı size satsa siz o ürünü kabul edecek miydiniz. Kabul etseniz bile yorumuna gidip 1 yıldız verip bana kullanılmış ürün yolladılar diye kızacaktınız.

O zaman ben interneten ürünleri alıp kullanıyım 13. gün iade talebini başlatıyım satıcı kabul etmezse thh başvurup paramı alıyım sonra satıcı düşünsün. Böyle bedavaya yaşar gider millet :D

Satıcıyla aranızda geçen konuşmayı bilemem kibar bir şekilde anlatmamış olabilir o satıcının kabalığıdır.

Hakem heyetine başvurmanız yeterli. 15 gün içinde cihaz satışına engel olmayacak durumdaysa koşulsuz iade edebilirsiniz.
Ürünü bugün geri teslim aldım. Kutu da falan herhangi bir ezik büzük yok. Tek sıkıntı dediğim gibi kumanda üzerinde ki jelatin. THH başvurumu açmıştım ama eğer jelatin cidden bu kadar fark ediyorsa iptal etmeyi düşünüyorum başvurumu. Bilen var mı arkadaşlar? Jelatin olayını.

@Mike_Wazowski @Kemânkeş-

Geri
Yukarı