Ürünü İtopya Online Mağazadan Sipariş Verip, Yerel Mağazadan Alma

muhammedd

Kilopat
Makaleler
3
Dün saat 15: 00 civarında AOC 24" C24G1 monitör sipariş verdim. Bugün teslim alırım diye düşünüyordum. Ama ürün daha kargoya bile verilmemiş. Sitede "Ürünleriniz hazırlanıyor" diye yazıyor. Araya bayram tatili gireceği için en erken Perşembe günü kargoya verilir. Bu kadar beklemek istemiyorum. Ben Maltepe'de oturuyorum. Bugün öğlen mail attım 2 defa ama geri dönüş bile yapmadılar. İnternetten mağazasına baktığımda ise bana kısmen yakın olduğunu gördüm. Sanırım mağaza Cumartesi günü açıkmış. Yarın gidip elden teslim alabilir miyim? Herhangi bir sıkıntı çıkar mı? Daha önce benim gibi internetten sipariş verip mağazaya giderek ürünü elden teslim alanlar var ise deneyimlerini aktarırlarsa çok memnun olurum. Eğer teslim alabiliyorsam kutuyu açtırıp ölü piksel var mı diye kontrol ettirmem gerekir mi? Herkese şimdiden iyi bayramlar. :)

Son düzenleyen: Moderatör:
İnternetten sipariş verip mağazadan alınabilen siteler tabi ki var. İtopya da var mı bilmiyorum ama eğer öyle bir seçenek var ise kargo seçeneği veya ödeme yollarında çıkar diye düşünüyorum. Yani öyle bir seçenek yoksa olmaz çünkü herkesle yüz yüze tek tek ilgileneceklerini düşünmüyorum.
Baştan kargo ile gönderimi seçtiysen hiç mümkün gibi görünmüyor.

Bugün mağazaya gittim. Kasadaki görevliye durumu anlattım. Sadece iki cümle kurdu. "İnternette çalışan arkadaşlar tatile çıktı. İnternetteki stok durumunu bilmediğim için yardımcı olamam" dedi. İyi ama parasını bile ödedim demeye kalmadan lafımı keserek "hayır, veremeyiz" dedi. Konuyu uzatmadan mağazadan çıktım. Bana sunulan bahaneler saçma geldi. Bir daha İtopya üzerinden alışveriş yapacağımı hiç zannetmiyorum. Parayı anında çekiyorlar ama araba ile 20 dakikalık yere ürünü 2,5 günde gönderemiyorlar. Zaten beraber çalıştıkları kargo şirketi UPS hafta sonu çalışmıyormuş. En erken Perşembe günü kargoya verilir ve Cuma günü gelir. Şaka gibi gerçekten. 😡

İptal etsem bile paranın hesabıma yatması en az 1 hafta sürecek. Bu yüzden bugün müşteri hizmetlerini arayıp monitörü mağazadan teslim almak istediğimi söyleyeceğim. Eğer olumsuz yanıt alırsam iptal ederim. Mağazayla evimin arası yarım saat ama 9 günde bir kargoyu yollamıyorlar. Karşınızda doğru düzgün muhatap bile bulamıyorsunuz.

İptal etsem bile paranın hesabıma yatması en az 1 hafta sürecek. Bu yüzden bugün müşteri hizmetlerini arayıp monitörü mağazadan teslim almak istediğimi söyleyeceğim. Eğer olumsuz yanıt alırsam iptal ederim. Mağazayla evimin arası yarım saat ama 9 günde bir kargoyu yollamıyorlar. Karşınızda doğru düzgün muhatap bile bulamıyorsunuz.
Evine o kadar yakın madem neden sitelerden ugrasıyorsun? :D

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı