Ürünün günlük azalan fiyatında aradaki fark için iade talep edilebilir mi?

stayinghome

Hectopat
Merhaba,

Teknosa'dan bir tablet satın aldım web üzerinden. Ertesi gün kargoda iken web sitesinde tabletin fiyatı 600 TL daha düştüğünü gördüm. Sadece bir günde. Aslında zaten bir süredir takip ediyordum ve günlük olarak artıyor veya azalıyor. Artış daha fazla tabii. Aradaki fark talep edilebilir mi? Daha önce bu taleplerden olumlu sonuç alan oldu mu?

Teşekkürler.

Merhaba,

Teknosa'dan bir tablet satın aldım web üzerinden. Ertesi gün kargoda iken web sitesinde tabletin fiyatı 600 TL daha düştüğünü gördüm. Sadece bir günde. Aslında zaten bir süredir takip ediyordum ve günlük olarak artıyor veya azalıyor. Artış daha fazla tabii. Aradaki fark talep edilebilir mi? Daha önce bu taleplerden olumlu sonuç alan oldu mu?

Teşekkürler.

Hayır edemezsin.

Tekrar satın alıp iade edebilirsiniz. Destekte aynısını söyleyecektir.

Bunu yapabilirsin.

Peki ürüne zam gelince satıcının senden daha sonra aradaki fiyat farkını istemek gibi bir hakkı olur mu?

Peki ürüne zam gelince satıcının senden daha sonra aradaki fiyat farkını istemek gibi bir hakkı olur mu?

Aynı şey değil bu. Ürün henüz eline bile ulaşmamışken fiyatı düşüyorsa alan kişi tabii ki aradaki farkı isteyecektir. Fakat yukarıda söylendiği gibi direkt olarak farkı size vermezler. Fiyatı zamlanması ihtimaline karşı tekrar satın alıp diğer ürünü kargoyu teslim dahi almadan iade edebilirsiniz. Benzer durum Hepsiburada'da başıma geldi. Tekrar iade ve siparişle uğraşmamak için aradaki farkı hediye kuponu olarak verdiler. Zaten tekrar bir şeyler alacağım için benim de işime geldi bu.

Yeni konular

Geri
Yukarı