Üst Düzey Oyuncu Bilgisayarı Toplama

volkan gül

Hectopat
Daha fazla  
Herkese merhabalar,
Daha öncede bahsetmiştim. Üst düzey bir oyuncu bilgisayarı toplamayı düşünüyorum. Özellikleri ve fiyatını ekteki resimlerde görebilirsin. Şuan banka hesabımda 5.000 TL mevcut. 1 ay içinde bu kasayı toplamayı düşünüyorum. Ayıracağım tahmini bütçe 7000-7500 TL arası bir fiyat. Yardımcı olursanız ve öneride bulunursanız çok sevinirim..

Alacağım ekran kartı ve monitör o sitede mevcut olmadığı için onların vatan linkini koyuyorum.

Ekran kartı: MSI GTX 980TI GAMING 6G GDDR5 6GB 384Bit Nvidia GeForce DX12 Ekran Kartı - Vatan Bilgisayar

Monitör: AOC 24" G2460Pqu GENİŞ EKRAN GAMİNG MONİTÖR - Vatan Bilgisayar

Söz sizlerde her şey için teşekkürler.

konu.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Bellekleri DDR3 ile değiştirmelisiniz. Anakartınız DDR3 çünkü. Bana kalırsa o bütçeyle yeni nesil bir sistem toplamalısınız. Biraz daha bekleyin yeni ürünler stoklara girince alın. Bende şuan stoklara girmesini bekliyorum.

Bu bütçeye Skylake yakışır. Harddiski 1TB'a çekip ekran kartını GTX980 Ti ile değiştirebilirsiniz.

Üst SeviyeIntel Skylake RenderIntel Skylake Oyun
AnakartASUS Z170 DeluxeMSI Z170A GAMING PRO
İşlemciIntel Core i7 6700KIntel Core i5-6600K
Ekran KartıMSI GTX 980 Ti 6 GBASUS Radeon Fury X 4 GB
Ortak Bileşenler
Bellek16 GB HyperX FURY Black Quad KitHX424C15FBK4/16
DepolamaSeagate 3,5″ 2TB Barracuda
SSDSamsung 850 EVO 250GB
KasaCooler Master HAF 922
Güç KaynağıCooler Master G750M 80 PLUS 750W
SoğutmaCooler Master Hyper 412S
MonitörAOC 24″ G2460Pqu
Fiyat (KDV Dahil)8272 TL7542 TL
[TBODY] [/TBODY]

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar merhaba konu limitini aştığım için ban yemiştim. Geçen gün düzeldi banım. Sistemi topladım. i7 6700K ve gtx 980ti içeren bir kasa topladım. Kasa şuan istanbuldaki evimde bugün elime geldi kargosu. Resimleriyle birlikte en yakın zamanda bu konuyu editleyip düzenlemeyi düşünüyorum. Herkese yardımları için teşekkür ediyorum. Nihayet toplayabildim kasamı.

Bu arada sadece kasayı aldım. 1 ay elimdeki 1080p bile olmayan eski monitörümle idare edeceğim. Sonrasında 144hz bir monitör almayı düşünüyorum. Bu konuda da yardımcı olacağınızdan şüphem yok.

Dediğim gibi herkese her şey için tekrardan teşekkür ediyorum.

Gelsin resimler, gelsin fpsler, gelsin benchmark sonuçları diyorum.. :) (çok yakında paylaşıcam inş. 1 hafta kaldı stajımın bitmesine. 1 hafta sonra bugünlerde sizlerle paylaşım yapıyor olurum diye tahmin ediyorum.)

Edit: Konuyu düzenleme hakkım geçmiş sanırım uzun süre olduğu için. Tekrar konu açarsam yine ban yicem. Konuyu editlemek yerine yorum olarak paylaşırım artık.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı