Üst komşu internet hızını artırdıktan sonra SNR margin değerlerimiz azaldı

ChrisTR

Hectopat
Selam, üst komşum 2-3 gün önce internet hızını yükseltti 35 Mbit'den 100 Mbit'e yükseltmiş, fakat o yükselttiğinden beri benim downstream kısmındaki SNR margin değerim patladı, bunun için ne yapabiliriz? Ankastre kablolarında vs. sorun yok yeni çekildi hepsi saha dolabı ile ilgili bir problem olabilir mi? Yoksa modem ile alakalı mı çözemedim, SNR hep 10 ila 9 civarıydı ta ki komşum hızı yükseltmeden önce modemim Archer VR300 V2
Yardımlarınızı bekliyorum;

1716640069180.png

Selam, üst komşum 2-3 gün önce internet hızını yükseltti 35 Mbit'den 100 Mbit'e yükseltmiş, fakat o yükselttiğinden beri benim downstream kısmındaki SNR margin değerim patladı, bunun için ne yapabiliriz? Ankastre kablolarında vs. sorun yok yeni çekildi hepsi saha dolabı ile ilgili bir problem olabilir mi? Yoksa modem ile alakalı mı çözemedim, SNR hep 10 ila 9 civarıydı ta ki komşum hızı yükseltmeden önce modemim Archer VR300 V2.
Yardımlarınızı bekliyorum;

Eki Görüntüle 2204232

Hocam merhaba, saha dolabına yeni bir abone tahsis olsa bile bu sizin hızınıza ve SNR margin değerinize yansımaktadır. Benzeri başıma geldi SNR değerim düşmüştü. Daha sonra talep oluşturarak iyileştirme çalışmaları sonucunda düzelmişti.

Hocam merhaba, saha dolabına yeni bir abone tahsis olsa bile bu sizin hızınıza ve SNR margin değerinize yansımaktadır. Benzeri başıma geldi SNR değerim düşmüştü. Daha sonra talep oluşturarak iyileştirme çalışmaları sonucunda düzelmişti.
evet saha dolabına yakınlığım 10-15 metre en fazla, snr acaip dalgalanma yapıyor bende üst komşuya sorduk 35 den 100e yükseltmişler o günden beridir ben etkileniyorum,

anlık olarak aşağıya resim bıraktım,

görmediğim snrleri görüyorum ilk defa 6.9a kadar düşmüş, normalde hep 9 civarıydı maximum oranda 120 mbit civardı oda 109 mbite kadar düşmüş normalde bir abone yada hız yükseltmesi bu kadar etkilermiydi yahu çok şaşırıyorum.
1716641588163.png

Evet saha dolabına yakınlığım 10-15 metre en fazla, SNR acayip dalgalanma yapıyor bende üst komşuya sorduk 35'ten 100e yükseltmişler o günden beridir ben etkileniyorum,

Anlık olarak aşağıya resim bıraktım,

Görmediğim snrleri görüyorum ilk defa 6.9a kadar düşmüş, normalde hep 9 civarıydı maximum oranda 120 Mbit civardı oda 109 Mbit'e kadar düşmüş normalde bir abone ya da hız yükseltmesi bu kadar etkiler miydi yahu çok şaşırıyorum.
Eki Görüntüle 2204253

Fiber altyapı olmayınca etkiliyor hocam maalesef. Modemi yeniden başlattığınızda SNR değeriniz 8'e çıkabilir. Ancak maksimum hızı da modem otomatik düşürür.

Yeni konular

Geri
Yukarı