Üst komşu psikolojimi bozdu

Ev sahibiyle konuşun, apartman yöneticisiyle konuşun, diğer komşularla imza toplayın, bina grubuna yazın. Tüm seçenekleri yapın yani.
Polise gidip buraya yazdıklarınızı anlatın. Polis gelip merhaba dese bir daha olmaz zaten.

Söylediğiniz kadarsa evinizin içinden ses kaydedebilir ve şikayette bulunabilirsiniz.

Benim üst komşunun çocuğu da tepinip duruyor duvara vuruyorum, yöneticiye söylüyorum, döngüdeyiz böyle.
Geçmiş olsun. Bunları zaten denedik kaç kere ancak hiç kimse bir şey yapmıyor maalesef.

Bizim komşularda da var öyle olan, üstteki kadın öyle bir bağırıyor ki ailemle araları iyi olmasa çıkıp konuşacağım ama ailem ile araları iyi bozmakta istemem. Eğer gerçekten dediğiniz gibi bir durum varsa çıkın son bir kez daha uyarın de güzelce kibarca konuş anlat sınava çalışıyorum ben bakın hakkıma giriyorsunuz de, eğer devam ederlerse hiç acıma kimsenin herhangi bir şekilde başkasının sağlığına zarar vermeye hakkı yok. Kulağım yara oldu diyorsunuz kulaklık takmaktan böyle sınav çalışılmaz vb. deyin anlatın son bir şans verin. Sonra arayın gerekli makamları şikayet edin. Kabahatler Kanunu'nun 36. maddesi bakabilirsiniz. Her yaptıklarında arayın uyarıdan sonra acımadan.
Anlattım hocam kaç kere çıkıp kadın anlamıyor ki bana "sen çok sessizsin her şeyi takıyorsun çocuk bu bağlayayım mı" diyor. E bari koşmasın diyorum hava güzel dışarı çıkarın ne bileyim koşturtmayın diyorum bari bu dönem şunu yapmayın diyorum halen anlamıyor.

Dediğimi yapın siz, polis gelsin bir merhaba desin bir daha olmaz.
Tamamdır deneyeceğim.

Anlattım hocam kaç kere çıkıp kadın anlamıyor ki, bana; "sen çok sessizsin her şeyi takıyorsun çocuk bu bağlayayım mı?" Diyor. E' bari koşmasın diyorum, hava güzel dışarı çıkarın ne bileyim koşturtmayın diyorum, bari bu dönem şunu yapmayın diyorum, halen anlamıyor.

Tamamdır deneyeceğim.
Kısasa kısas da yapabilirsin. Aynılarını onlara yap, gece yarısı çocuk uyansın onları da uyutmasın. Bir daha yapmazlar.

Ev kiraları boşunamı ödeniyor? Yakında kütüphane olmayabilir.
Hocam keşke kira olsa ev en azından çıkar giderdik kolayca ev bizim satıp gidemiyoruz da o kadar pahalı ki her yer. Kapana kısıldık resmen.

Kısasa kısas da yapabilirsin. Aynılarını onlara yap, gece yarısı çocuk uyansın onları da uyutmasın. Bir daha yapmazlar.
O tipten insanlar değiller ya bir küfürümü falan bekliyor zaten utanmadan kapımıza bile inmişti bir keresinde. Tekin insanlar olsa konuşmadan anlarlardı zaten.

Başkasının rızası olmadan alınan ses kayıtları genelde işe yaramıyor evet, bu yüzden kendi evinin sesini, içinde bulunduğu ortamın sesini kaydedecek tamamen kanıt amaçlı.
Elimde bir sürü kayıt var hatta çoğu zaman kavga da ediyorlar bağırarak çığırarak onlar da var. Bunlarla birlikte gideyim o zaman şikayete.

Hocam keşke kira olsa ev en azından çıkar giderdik kolayca ev bizim satıp gidemiyoruz da o kadar pahalı ki her yer. Kapana kısıldık resmen.

O tipten insanlar değiller ya bir küfürümü falan bekliyor zaten utanmadan kapımıza bile inmişti bir keresinde. Tekin insanlar olsa konuşmadan anlarlardı zaten.

Arayın yetkilileri gelsinler yetkililerede açıklayın böyle böyle diye cezası var mümkünse ceza kesilmesini istiyorum deyin, ilk başta bir şey yapmayabilirler ama ileri geldiklerinde yaparlar büyük ihtimal. Her yaptıklarında arayın hiç acımayın.

Kulakta yara yapacak kadar etkiliyor mu gerçekten?

Ben sadece otobüsle okula giderken takardım. Onda bile yara olurdu. Bu durumda gayet normal bence yara.

Böyle bir ortamda ne diye hala ısrarla evde çalışmaya devam ediyorsun kütüphaneler her zaman açık git kafanı dinleyerek çalış.

Adam evde çalışmak istiyor. Üst komşusunun eğitimsizliği yüzünden o yağmurda rüzgarda sdıcak havada evden çıkmak zorunda mı? Hem evine yakın kütüphane olmayabilir. O seni ilgilendirmez. Yanlış olan o değil komşusu.

Arayın yetkilileri gelsinler yetkililerede açıklayın böyle böyle diye cezası var mümkünse ceza kesilmesini istiyorum deyin, ilk başta bir şey yapmayabilirler ama ileri geldiklerinde yaparlar büyük ihtimal. Her yaptıklarında arayın hiç acımayın.
Tamamdır öyle yapacağım zaten son çare bu kalmıştı deneyelim bakalım ne oluyorsa olsun. Polislik olmadan çözülmeyecek zaten.

Böyle bir ortamda ne diye hala ısrarla evde çalışmaya devam ediyorsun kütüphaneler her zaman açık git kafanı dinleyerek çalış.

Evet Allah'ın kekoları ile uğraşsın orada da bayağı mantıklıymış ders çalışma amacı olmayan sırf kızlar için giden tipler var.

Geri
Yukarı