Üst segment bilgisayar nasıl satılır?

Ejderyasin

Decapat
Daha fazla  
Öncelikle hayırlı forumlar herkese iyi günler diliyorum, bu konuyu cevaplarsanız çok teşekkür ederim. 6 ay önce kendime göre üst segment bilgisayar düzdüm. Şu anda her parçasını toplayınca 70 bin lira oluyor en ucuz şekilde. Hepsi garantili ama 2 haftadır bir kere bile aranmadım. Fiyatı o kadar uygun yazmama rağmen içinde masa, koltuk da dahil.
Kasa bileşenleri ve kasa.

Kasa: Cooler Master Master Case H500 750W 80+ Bronze ARGB tempered glass 3.2 ATX mid Tower kasa.

Ekran kartı: Gigabyte GeForce RTX 3060 Ti Aorus Elite 8G LHR 8 GB GDDR6 256 bit ekran kartı.

Anakart: Gigabyte Z590 Aorus Ultra 5400MHz(OC) RGB M.2 Wi-Fi 1200p ATX anakart.

İşlemci: Intel Core i7 11700K 3.60 GHz 8 çekirdek 16MB 1200p 14nm işlemci.

SSD: Gigabyte 1TB Aorus 7000s NVMe okuma 7000 MB-yazma 5500 MB M.2 SSD.

RAM: Corsair 16 GB(2x8) Vengeance RGB Pro sl 3600MHz CL18 DDR4 RAM.

Sıvı soğutucu: Cooler Master Masterliquid ML240 ıllusıon ARGB 240 mm Intel(1700)-AMD uyumlu sıvı soğutucu.

Hard disk: WD 2TB Blue 64MB 5400RPM hard disk.

Ekipmanlar ve demirbaşlar.

1. monitor: Gigabyte G27qc 27" 2K 165Hz 1ms (HDMI+display) FreeSync QHD monitor.

2. monitor: Gigabyte G27qc 27" 2K 165Hz 1ms (HDMI+display) FreeSync QHD monitor.

Klavye: ASUS ROG STRIX flare Aura Sync RGB mekanik Gaming klavye.

Kulaklık: ASUS ROG Delta RGB 7.1 hi-res oyuncu kulaklığı.

Mouse: ASUS ROG spatha Kablolu/Kablosuz Aura Sync RGB 8200 DPI lazer MMO Gaming mouse.

Mikrofon: Fifine T669 profesyonel kayıt mikrofon seti.

Kamera: Logitech C920s Pro 960-001252 mikrofonlu webcam.

Koltuk: Hawk fab V1 3D kolçak kumaş gri Gaming (oyuncu) koltuğu.

Masa: Özel yapım L masa.

70.000 lira ve 3060 Ti'ı yan yana görünce içim bi cız etti. Sebep bu olabilir hocam yazdığınız fiyat buna yakınsa.
Hocam ama bakın herşey içine dahil koltuğundan masasına bi toplayın akakçeden 3060Ti olmasa 3080Ti olsaydı fiyat 90 bin olurdu yazılanların hepsi içine dahil.

Yani şöyle bir yönlendirme yapabilirim. Nasıl her şeyiyle aynı iki araçtan birini sırf fotoğrafları daha hızlı sattırabiliyorsa bence bilgisayar konusunda da güzel ışıkta birkaç fotoğraf işini görür ve satış sürecini hızlandırır diye düşünüyorum.

Benim Setup'ımın fotolarını görünce de abi zenginsin galiba diyorlar. Halbuki temel donanımlar harici tüm şeyler el emeği ve detaycılık mahsulü. Ekranda yüksek donanım özelliklerine ihtiyaç duyan bir oyun açık olsun ya da bir video montaj programı olsun montaj esnasındaymış gibi. Ya da 3D render alırken. 3D Mark skorunu da paylaşabilirsin. Bunlar alışılagelmemiş şeyler genelde satış sitelerinde ama bence bir PC için en önemli detaylar. Performansının bir ön izlemesi. İki ekranı da aktif bir şekilde kullanırken bir yanda DC bir yanda Valorant falan da açık olabilir. Çeşitler çoğaltılır. Ama daha dikkat çekeceğinden ve aradığın talebi bulacağından eminim.

FINAL-STAGE.jpg
bonus-4.jpg

İkinci elde üst segment parçalar değer görmez çünkü. Klavyenin switchi neyse ona bakılır, ekran kartının modeli neyse ona. ROG Strix, Aorus, Suprim vb. bunların bir değeri yoktur. Kişisel kullanım için alınır bunlar satarken işler değişir.

Adam açar sıfır ve ikinci elde 70K'ya daha güçlü sistem toplayacağını ve aşağı yukarı aynı konforda donanımlar dizeceğini onu alır. Kısaca 70K parası olan adam 3060 Ti'ı gördüğü anda kapatır o ilanı.

Geri
Yukarı